Toplumumuzun en eski ve vazgeçilmez alışkanlıklarından olan çay, nemli iklimlerde yetişir ve yaprak yada tomurcuklarından içtiğimiz siyah çaylar üretilir. Genel olarak asya kıtası çayın anavatanıdır. Buna karşın dünyada tropik ve yarı tropik bölgelerde de yetiştirilmektedir. 2 metreden kısa ağaç gibi görüntüye sahip herdem yeşil bitkiler tarım amaçlı olan çaydır.

Çin yıllık 750 milyon kg ile dünyanın en çok çay tüketen ülkesidir. Çay Talebenin Mazotudur. Türk insanı çay tüketimi sıralamasında İngiltere ve İrlanda ile zirvede yeralmaktadır. Her muhabbeti, misafirliği, molaları çay içerek değerlendirir ve çayın dinlendiriciliğine kendimizi bırakırız. Kişisel ve iş hayatı stresli, yoğun geçen günümüzde çay demleme araçları da teknolojik pratik kullanımlı olarak geliştirilmekteler. Semaver ve porselen demlik ile demlenen çayın yerini tutmayacakta olsa sanayi tipi çay makinesi modeli büyük işyerlerine, ofis tipi çay makinesi ofis ve bürolarda kullanıma, arçelik çay makinesi, sinbo çay makinesi, arzum çay makinesi gibi büyük beyaz eşya firmalarının tüketiciye sunduğu modeller ise evde kullanmaya uygundur.

Günlük hayatımızda çay demleme işini pratik hale getirmek için çay makinası fiyatlarını araştırarak size en uygun modeli bulabilirsiniz. Çay makinesi modellerinin bir çoğunda bulunan demleme haznesindeki özel filtreleme sistemi çay yapraklarında bulunan tozların deme karışmasını engeller ve çayın daha berrak ve canlı görünmesini sağlar. Basit tanım ile çay makineleri çay demlemek için üretilen elektrikli aygıtlardır. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan bu ürünler kullanıcıya en iyi verimi sunması için tasarlanmaktalar. Çay makinesinin demleme odasını açmak sakıncalıdır, demleme sırasında ve demleme odasında sıcak çay ve buhar bulunur bundan dolayı yanma riski oluşabilir. Çay makineleri; evlerde, ofis, mağaza ve diğer çalışma ortamlarındaki çalışanların mutfaklarında, otel, motel ve diğer konaklama yerlerinde müşteri odalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Çay makinesi, çay hazırlamak veya su kaynatma amacıyla kullanılabilir.

Çay Makineleri

Cihazların demleme haznelerini bulaşık makinesinde veya suyun altında kolayca yıkayabilirsiniz. Kolay kullanım olanağı sağlayan çay makineleri akıllı kontrol panelleriyle çayın lezzetini, türünü ve miktarını seçebilirsiniz. Çayı hafif, normal veya sert olarak demleyebilir, kişi sayısına göre kolayca çay miktarını ayarlayabilir. Örneğin Arçelik Gurme Çay Makinesi gibi akıllı modellerinde çayınız hazır olduğunda ve çay bayatladığında uyarı sesi ile kullanıcı haberdar edilir. Çay demleme işlemi kısa ve pratiktir. Demleme işlemi enasında ekranında demleme süresi geri sayar. Yeşil ve siyah çay demleme seçenekleri ile kullanıcısına kolaylık getirir.

Elektrikli çay makineleri ile demleme zamanını ayarlayabilir, çayınız belirlemiş olduğunuz saatte hazır olacak ve melodi ile uyarılabilirsiniz. Çay makinalarında ev kullanımı için siyah çay için tavsiye edilen çay miktarları cihazların kullanım kılavuzlarında yer almaktadır. Bu talimatlar ile siyah çay ve yeşil çay kullanımlarınızda tasarruf edebilirsiniz. Komple paslanmaz çelik çay filtreleri ile suyla temas eden çay miktarını maksimum seviyede tutarlar.

Cihazların demleme haznesini, karaf ve karaf kapağını bulaşık makinesinin üst rafında veya akan suyun altında yıkayabilirsiniz. Cihaz temiz su ile durulandıktan sonra tekrar çay demlemek için kullanıma hazırdır. Bulaşık makinesinde yıkanabilme özelliğiyle kullanım kolaylığı sağlarlar. Sevdiğiniz toptan çay markaları ile size uygun çay makinelerinin keyfini çıkarın. Çay makinelerini çalışırken demleme kapaklarını açmayın, içinde su olmadan çalıştırmayın. Çay makinesi, özel demleme tekniği ve yenilikçi teknoloji ile çay keyfi yaşatmak için tasarlanmaktadır. Çay yapraklarını tam zamanında demden ayırırak çayın lezzetini ve tazeliğini özenle korur.

Elektrikli Çay Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

İnternet üzerinde pratik bir arama ile çay makinesi tavsiye yorumlarını okuyabilir ve çay makinesi fiyatlarına ulaşabiliriz. Kabaca yaptığımız araştırmada ortalama rakamlar şu civarlarda; Arçelik çay makinesi fiyatı en ucuz 140 TL, arçelik gurme çay makinesi fiyatı 400 TL, beko çay makinesi fiyatı en ucuz 140 TL, çay makinesi tefal fiyatı 160 TL, çay makinesi korkmaz fiyatı en ucuz 102 TL, sinbo çay makinesi fiyatı en ucuz 78 TL, arzum çay makinesi fiyatı 147 TL olarak göze çarpmaktadır. Üstünkörü bir yorumla en ucuz çay makinesi fiyatlarının tabanı 100 TL den başlamakta. Çay makineleri otomatik sıcak tutma fonksiyonları ile çayınızı daima sıcak tutarak istediğiniz zaman içmenize olanak sağlayacaktır.

/ 12-07-2017
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :