Solar aydınlatma seti güneş ejerjisi ile şarj olup telefonunuzu ve diğer jarj cihazlarınızı elektrik olmadan doldurma imkanı sağlayan cihazlar. Henüz yeni gelişiyorolmasına rağmen solar enerji sistemleri, acil durumlar için oldukça kullanışlılar. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte tatil bölgelerinde elektrik olmayan noktalarda ışıksız kalmamak için iyi bir alternatif olacak.

Güneş enerjili şarj cihazları performanslı mı

Bu ürünlerin henüz güneş enerjisini tam anlamıyla kullanamadıklarından dolayı performanslı kullanmak biraz zor. Biten bir akülü doldurabilmek için sabahtan akşama kadar tam güneş ışığında bekletmeniz gerekebiliyor. Ayrıca mazı modellerin çıkış gücü düşük olduğundan telefonları hızlı şarj edemiyorlar. Özellikle kış aylarında güneşin az olduğu zamanlarda kendini şarj etmekte zorlanıyor. Telefonlar ve lambaları yakabilmek için yeterli güce sahip modeller var ancak henüz pahalılar.

 

Şok market Solar Aydınlatma Seti

Temmuz ayında şok markette satışa sunulan solar enerjili aydınlatma sistemi piyasada 119 tl fiyata satılırken şok markette 99 tl'ye satın alabilirsiniz.  Batarya kapasitesi 4000 mAh olması akıllı telefonları 3000-4000 mAh gcünde olduğunu varsayarsak telefonunuzu tam doldurduğunuzda bataryası bitecektir. Sistemin yanında ampül geliyor olması güzel. Çadır keyfi yapmayı sevenler için yeterli seviyede ışık sağlayacak sahilde dağda karanlıkta kalmanızı önleyecek.

Şok market solar enerji sistemi

Solar enerji sistemi özelliklerine göz attığımızda;

- Pil gücü: 4000 mAh
- Aydınlatma süresi: 1 adet 15 saat, 2 adet 8 saat, 3 adet ampül 4 saat kullanılabilir.
- Aydınlatma sisteminde bir çok telefonu şarj edebilmek için şarj çıkışları mevcut.
Daha önce yazmış olduğumuz güneş enerjili şarj cihazları hakkında yazımızı okumayı unutmayın. Solar sistemleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.
 

/ 31-07-2017
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :