Askerde telefon kullanımının belli şartlar altında serbest bırakılmasının ardından askere gidecek olanlar için yeni çıkan şarjı uzun giden ve ücra bölgelerde şebeke çekimi iyi olan telefonların listesini derledik. Asker arkadaşlarımızın ailelerinden uzak vatani görevlerini yaparken sevdiklerinden haberdar olabilmeleri için izin verilen telefon kullanımı için alabileceğiniz telefonlar.

Askerlerin telefon almadan önce dikkat etmeleri gereken noktalar;

- Yasalar gereği telefonun kamerası ve internet özelliği olmaması gerekiyor.
- Her yerde şarj bulamayacağınız için şarjıiyi gitmesi gerekiyor.
- Hudut ve köy karakolları gibi bölgelerde şebeke çekimi iyi telefon almalısınız
- Hafıza kartı desteği olan telefon alırsanız telefonunuza şarkı yükleyebilirsiniz.
- Çift sim kartlı olursa arkadaşınızın hattını veya hem asker hattınızı hemde normal hattınızı aynı anda kullanabilirsiniz

Askere gideceğim nasıl bir telefon almalıyım

Vatani görevlerini yapacak olan arkadaşlarımız telefon seçimi yaparken öncelikle şarjı uzun giden ve şebeke çekimi iyi olan telefonları incelemeleri gerekiyor. Diğer özellikler zevkine kalmış. Ayrıca telefonlarda akıllı işletim sistemi olmayacağı için çokta seçeneğiniz kalmıyor.

BBmobile E111

Listemizin birinci sırasında bbmobile e111 modeli yer alıyor asker cell uyumlu radyo ve el feneri özellikli. Ancak artırılabilir hafızaya sahip değil. Bu telefona müzik yüklemeyemezsiniz. Bbmobile telefon fiyatı 100 tl civarında bulabilirsiniz.

bbmobile asker telefonu

Samsung E1205

Samsung şebeke çekim gücü çok iyi olmasada hafıza kartı desteği ile diğer modellerden ayrılıyor. Bu tür modellerin şarj durumu birbirine çok yakın. Samsung e1205 aynı zamanda 66 gram ağırlığında cebinizde olup olmadığını fark edemeyeceksiniz. Fiyatı 100 tl civarında.

samsung e1205 asker telefonu

İkinci El asker Telefonları

Şu an teknoloji çok geliştiği için internet bağlantısı olmayan eski klasik telefonlardan çok fazla piyasada bulunmuyor. Telefon bayilerinde ikinci el nokia 1100 gibi modellerden hafıza kartı desteği olanları rahatlıkla alıp kullanabilirsiniz. 50-60 tl fiyata telefon yanında birde yedek batarya aldığınız zaman tadından yenmez. Askerde telefonu sürekli kullanamayacağınız için yedek batarya ile 1 ay felan şarjınız bitmeyecektir.  

 

/ 31-07-2017
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :