tarihinde

Gizem Belen tarafından yazıldı.

Sosyal medya'da

kez paylaşıldı.

Pizza’ya Ne Dersiniz?

Pizza yemeye ne dersiniz?Linux dünyasında, özgür yazılım geliştirme işinden bahsederken Linus Torvalds’ın sözü olan “Just for fun” yani “Sadece eğlence için” deyimi çok kullanılır. Linux topluluğundaki insanlar eğlenmeyi hayatlarının merkezine koyar. Bu eğlence kaynağı bir parti olabilir, bir yemek olabilir, bir oyun olabilir ya da sadece bir bardak içecek olabilir. İçinde eğlenceli bir şeyler olmadığı sürece bir şeyler hep eksik kalır…

openSUSE topluluğu da işlerini eğlenceyle buluşturma konusunda çok iyiler. 22 Eylül günü openSUSE 12.1 Beta sürümünü kullanıcılarına sunacak ve bu beta sürümünü, tüm dünyada aynı anda gerçekleştirilecek Beta Pizza Partilerle kutlamaya karar verdiler. Bir araya gelip yeni sürümü kurmak, test etmek, bir yandan da pizza yiyerek sohbet etmek isteyenleri bir araya getirecek bu etkinliğin Türkiye ayağına katılmaya ne dersiniz?

 

Linux, pizza masasında kurtarılır

Bu eğlenceli etkinliğin Türkiye ayağını, openSUSE geliştiricisi olan sevgili İsmail Dönmez‘in de cesaretlendirmesiyle, TeknoKedi olarak biz organize etmeye karar verdik. Bunun için 22 Eylül akşamı hepinizi openSUSE 12.1 Beta sürümünü kurmaya ve pizzalarımızla beraber Linux ve özgür yazılım sohbetlerine katılmaya davet ediyoruz!

Cihangir’de sevimli bir yer olan Mesta’da yerimizi ayırttık. 22 Eylül 18.30-20.00 saatleri arasında openSUSE ve Linux konuşup bilgisayarına kurulum yapmak isteyen herkese kapımız açık. İster openSUSE, ister Ubuntu, ister Pardus, ister Arch Linux kullanıyor olun, isterseniz sadece özgür yazılım taraftarı olun, mutlaka o akşam bizimle bir dilim pizzayı paylaşmaya gelin. Katılım durumunuzu Facebook etkinliğinde belirtmeyi de unutmayın ;)

Arada eğlenmeyeceksek, bu hayatın tadı nasıl çıkar? :)

Pizza yemek isteyen?

YUKARIDA YAZILANLARLA İLGİLİ KİLİT KELİMELER