Artık masa üstü bilgisayardan instagramdaki arkadaşlarınıza direk mesaj gönderme ve resim paylaşımı fotoğraf ve video yükleme yapabiliyoruz. Yalnız bu anlattıklarımız windows 10 yüklü bilgisayarlar için geçerli. Daha eski versiyonları vista veya windows 7 gibi versiyonları kullanıyorsanız instagram kullanabilmeniz için aracı programlar yüklemeniz gerekiyor.

Şimdi gelelim windows 10 kullanıcıları bilgisayarda instagram nasıl kullanılır fotoğraf ve video nasıl yüklenir? ayrıca takipçilerimize özel mesaj ( dm) nasıl gönderilir? açıklayalım;

Windows 10 Bilgisayarda İnstagram Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarda instagram kullanımı için öncelikle instagram uygulamasını bilgisayarımıza yüklememiz gerekiyor. Bunun için masa üstünde sol alt kısımda yer alan windows ikonuna tıklayalım.

bilgisayardan instagram kaydol

Ardından programların arasında M harfine gelerek "Mağaza" tıklayalım. Ardından mağaza açıldığında sol üst kısımda arama bölümüne "İnstagram" yazalım.

Aramalarda instagram tıkladıktan sonra uygulamayı çalıştıralım.

bilgisayardan instagram aç

Uygulamayı açtığımızda aynen telefonda nasıl kullanıyorsan aynen masa üstünde de öyle kullanmaya devam edebilirsiniz. Uygulamayı açtığınızda "Giriş" ekranı karşımıza çıkıyor.

bilgisayardan instagram giriş

Ekranda gördüğünüz gibi kullanıcı adınız ve şifrenizi hatırlıyorsanız kullanıcı bilgilerinizle birlikte giriş yapabilirsiniz. Hesabınız yoksa yeni bir hesap oluışturabilirsiniz.

İşte kullanıcı adımız be şifremizle birlikte giriş yaptığımızda karşımıza çıkan instagram ekranı aynen telefonda olduğu gibi istediğimiz şekilde kullanabiliriz. Özel mesaj yani dm gönderme ise telefonda nasıl yapıyorsak kullanıcın detay sayfasına girdiğimizde yukarıdaki çarkı tıklayalım ve ardından "Mesaj gönder" butonuna tıklayarak mesaj gönderebiliriz.

Bu yazımızda sizler için bilgisayardan instagram arkadaşlarınıza nasıl mesaj göndereceksiniz. Herhangi bir aracı program kullanmadan bilgisayardaki resimleri fotoğrafları instagram uygulamasına yükleyebilirsiniz.

/ 17-11-2016
4,8 / 5 Toplam : 5
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

hayatt 16.2.2017 Eklendi Cevapla

bu uygulamayı bilgisayardan nasıl kaldırabiliriz?

eyüp 28.12.2016 Eklendi Cevapla

bilgisayarda oturuyorum ama instagramda meşaj yazamıyom yönetici yardımsı ol

eyüp 28.12.2016 Eklendi Cevapla

bilgisayarda oturuyom instagramada mesaj yazamaıyom

zehra 21.12.2016 Eklendi Cevapla

nasıl resim yükleyeceğiz ilk fotoğrafını veya videonu paylaşmak için kameraya dokunun yazıyor fakat nerede?

birii 26.11.2016 Eklendi Cevapla

Window8`de oluyor mu arama tuşu yok mağazada bulamadım

Yönetici 2016-11-28 17:45

Yalnızca Windows 10 yüklü bilgisayarlardan yapabilirsiniz

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :