Sosyal medya üzerinde kullanıcıların paylaştığı içerikler 24 saat sonra önemsiz kalıyor. Bu durumdan faydalanmak isteyen Facebook hikayeler özelliğini getirerek kullanıcılar için o gün içinde neler olup bittiğini paylaşabileceği bir özellik sunuyor. Snapchat'ten esinlenerek hazırlanmış olan facebook hikayeler özelliği için facebook messenger'ın son sürümünü indirmiş olmanız gerekiyor.

Facebook hikayeler için o an neler olup bittiğini kısa bir video veya resimler ile anlatmanıza olanak sağlayacak. Günün her anında facebook messenger üzerindeki tek tuşla video kaydedebileceksiniz yada fotoğraf çekebileceksiniz. Çektiğiniz fotoğraflara snapchatte olduğu gibi bir çok efekt vererek bunu messenger'da paylaşabileceksiniz.

Orjinalde Messenger day adıyla anılan özellik sayesinde kullanıcılar çektikleri video ve resimler snapchatte olduğu gibi 24 saat sonra silinecek. Bir sonraki gün yeni videolar ve resimler eklemeniz gerekecek.  messenger day facebook kullanıcılarının gün içinde yaşadıklarını aileleri ve arkadaşlarıyla messenger üzerinden paylaşmasına olanak sağlıyor.

Facebook Messenger Day Nedir?

Facebook messenger day güncel facebook messenger uygulamasını kullananlarda aktif oldu. Uygulama facebook messenger üzerinden bu gün ne yaptığınızı, gün içinde yaşadığınız olayları fotoğraflarla ve videolar aracığılı ile facebook messengerdaki arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak sağlıyor.  Messenger day uygulamasında snapchat, instagram ve whatsapp gibi uygulamalarda gördüğümüz karikatür, yüz filtreleri yaparak paylaşabilirsiniz.  Yaptığınız facebook hikayeleri 24 saat boyunca izlenebilir durumda. Messenger day özelliği için herhangi bir uygulama indirmenize gerek yok yalnızca facebook messenger'ı güncellemeniz yeterli.

Messenger Day Nasıl Kullanılır?

facebook messenger day

Facebook mesenger day özelliği ile çektiğiniz fotoğraflara snapchatte olduğu gibi efektler verebilirsiniz. Yazı yazmanıza ve çeşitli yüz ifaceleri eklemenize olanak sağlıyor. Daha önce snapchatte gördüğümüz bu özellikler çok beğenildiği için instagram, whatsapp'ın ardından facebook'ta kullanıcıları için aktif hale getirdi.

Düzenlemiş olduğunuz fotoğraflarınızı arkadaş listenize veya herkese açık bir şekilde paylaşabilirsiniz. Messenger day paylaşımlarınız 24 saat sonra kaybolacaktır.  Özellikle facebook normal paylaşımlarınızı kirletmek istemiyorsanız messenger üzerinde paylaşımlar yaparak 24 saat sonra silinmesini sağlayabilirsiniz.

İlk defa snapchat üzerinde gördüğümüz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz  Bu uygulama kopya olmasına ramen snapchat kullanmayan facebook kullanıcıları için etkileyici bir özellik olabilir mi yorumlarınızı yapar mısınız.

/ 10-03-2017
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :