İNSTAGRAM SİLİNEN MESAJLARI GERİ GETİRMEK

Popüler sosyal paylaşım uygulamasında kullanıcılar sildikleri mesajlara yeniden ulaşmanın yollarını arıyorlar. Bazen yanlışlıkla bazende bilinçli olarak sildiğimiz instagram mesajlarına normal yollardan tekrardan ulaşmanız mümkün değil. İnternette sağda solda bunu iddia eden mesajları geri getirebileceğinizi ifade eden programlardan uygulamalardan uzan durun hesabınız ve şifreleriniz çalınabilir.

Sizin telefonunuza yüklediğiniz instagram uygulaması verilerini bir sunucu üzerinden almaktadır. Yani mesajlar telefonunuzda değil sunucu üzerindedir. Sildiğiniz mesajlar iletiler sunucu üzerinden silineceği için bu bilgilere tekrardan ulaşmanız mümkün değildir. Mesaj gönderdiğiniz yada aldığınız arkadaşınızdan bir kopyasını daha göndermesini rica edebilirsiniz.

Bİr çok kişi bu konuda mağduriyet yaşasada maalesef durum böyle silinen mesajlara ulaşılsaydı belki daha büyük sıkıntılar ortaya çıkabilirdi. Silmenin anlamı benim buna ihtiyacım yok artık ortadan kaldırıyorum demektir. teknokedi.com olarak diyoruz ki; Çok önemli lazım olacak mesajları yedeklemenizde fayda var.

INSTAGRAM MESAJLARIMI NASIL YEDEKLERİM?

İnstagram uygulamasında mesajlarınız için şimdilik güncelleme gelmezse mesajları yedekleyemezsiniz. Akcak gelen veya gönderdiğiniz mesajın ekran görüntüsünü alarak saklayabilirsiniz. Çok fazla iletişim ( instagram dm) kullananlar için hoş bir seçenek olmasada şimdilik başka bir yolu yok.

Bu bağlamda kullanıcıların istekleri ve talepleri doğrultusulda sürekli yenilikler ve güncellemeler geliyor. Belki daha sonraki güncellemelerde direkt mesajların yedeklenmesi için bir çözüm yolu sunarlar kullanıcılara.

BAŞKASINA GÖNDERDİĞİM MESAJI SİLEBİLİR MİYİM?

İnstagram için güncelleme gelmeden önce karşı tarafa gönderdiğiniz mesajları silebiliyordunuz ancak güncelleme ile birlikte artık göndermiş olduğunuz mesajlara müdahele edemiyorsunuz. Karşı taraftaki mesajı sildirmenizin tek yolu karşı taraf sizi engelleyecek ve o engellediğinde sizde hesabınızı kapatacaksınız bu şekilde engeli kaldıramayacağı için mesajlarınızı artık göremeyecek.

YASAL OLARAK SİLİNEN MESAJLARA ULAŞILABİLİR Mİ?

Yasalar dahilinde hukuk kurumları instagram'a başvuru yaptıklarında ulaşabileceğini düşünüyoruz. Bu konuda net bir bilgi yada açıklama yok ancak siz her ne kadar mesajları siliyor olsanız bile bir kopyasının instagram sunucularında saklanması gerekir. Tamamen silineceğini düşünmüyorum( bu benim fikrim bu konuda açıklama varmı bilmiyorum).

Ancak şöyle bir durum var; birisi bana instagramda gözünün üstünde kaç var demişti ben bu mesaja ulaşmak istiyorum derseniz böyle bir içeriğe ulaşamazsınız. Çok ciddi hukuki sorunlar olması gerekiyor ki uğraşılsın.  Kaldı ki instagram'ın Türkiye'de muhatap olabileceğimiz bir ofisi olmadığı için işler daha bir sıkıntıya giriyor.

Son Söz;

İnstagram uygulamasında başkalarına gönderdiğiniz yada başkalarından size gelen dm ( instagram direct message) sildiğinizde artık normak yollardan sizin ulaşmanız mümkün değil. instagramda silinen mesaj geçmişini görmek  için çeşitli uygulamalar ve programları kesinlikle yüklemeyin kullanmayın. Bu uygulamalar sizin bilgilerinizi ve hesabınızı ele geçrmeye yöneliktir.

İnstagram'da silinen mesajları getir getirme konusunda yardım ve sorularınızı yada bu konuda bir bildiğim var diyorsanız bilgilerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşırsanız size minnettar kalırız.

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle Hoşçakalın..

/

Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

İnstagram`da Silinen Mesajları Geri Getirmek Mümkün mü? Yorumları

5,0 5 Toplam : 0 Yorum
Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :