İnstagram hesabımı dondurduktan sonra tüm fotoğraflarım silindi şeklinde bir çok ziyaretçi yardımtalep ediyor. Bu gün bilerek yada bilmekyerek instagram hesabımızdan silinen / sildiğimiz fotoğraflara nasıl ulaşabiliriz yollarını anlatalım.

İnstagram hesap dondurma işleminden sonra bir çok fotoğrafın silindiğini, takipçilerin azaldığını görürseniz panik yapmayın bir kaç gün içinde her şey normale dönecektir. İnstagram bir çok sunucudan çalıştığı için tüm sunucuların ayarları düzenleyebilmesi için belirli zaman aralığı gerekiyor. Dondurulan instagram hesaplarındaki paylaşımlar ise zaman içinde görünmez hale getiriliyor. Siz hesabı yeniden aktif ettiğinizde resimlerin yeniden görüntülenmesi biraz zaman alıyor.

Hesabımı dondurdum fotoğraflarım silinmiş

Arkadaşlar instagram hesabınızı dondurduğunuzda fotoğraflarını görememeniz çok normaldir. Hesabınızı yeniden aktif ettiğinizde bir kaç gün içerisinde tüm paylaştığınız fotoğraflar geri gelecektir. Eğer tüm resimleriniz aktif olmazsa hesabınızı yeniden dondurun 1 gün sonra aktif edin resimleriniz gelecektir. Bir çok kullanıcı buşekilde çözüme kavuşturmuşlar.  İnstagram dondurma konusunda yazdığınız detaylı yazıyı inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kendi Sildiğim Fotoğrafları Geri Nasıl Getiririm?

İnstagramda paylaştığınız ancak sonradan karar değiştirip sildiğiniz resimleri geri nasıl getirebiliriz? Silinen resimleri getirmeniz teknik olarak bir yolu bulunmuyor. Uygulama üzerinden sildiğiniz fotoğraflar artık tüm instagram sunucularından siliniyor ve onlara yeniden ulaşmanız mümkün olmuyor. Çok çok önemli durumlar var ise belki mahkeme kararı ile instagram hesabınızın yedeğine ulaşılabilir.

İnstagram hesabınızdan sildiğiniz bir resim sizin için önemliyse bulmanın yollarından birisi instagram profillerini tarayan çeşitli siteler üzerinde bulabilirsiniz. Kesin garantisi olmamakla birlikte arama motorlarında resimlerinizi bulabilirsiniz. Bunun için google sayfasını açın   instagram adınızı çıft tırnak arasında arayın. Çeşitli sitelerin çıktığını göreceksiniz. O sitelere girerek fotoğraflarınızı kayıt etmişlerse bu şekilde sildiğiniz resimlerinize ulaşabilmeniz mümkün. Burada önemli nokta hesabınızı arama motorlarına ve çeşitli uygulamalara kapatmadıysanız resimleriniz büyük bir ihtimalle bulunabilir.

Yukarıda belirttiğimiz, dondurulan hesaplarda silinen fotoğrafların geri gelmesi için bir kaç gün bekledikten sonra fotoğraflar geri gelmiyorsa yapacak birşey kalmıyor. Bilerek sildiğiniz fotoğraflarıda alternatif instagram arama sitelerinden bulabiliyorsanız bulun. Bulamıyorsanız başka çözümü yok. Bu çözümlerden başka çeşitli sitelere girerek, kullanıcı adınız ve şifrenizi hiç bir yere vermeyin, resimlerinizi getireceğini iddia eden kişilere / sitelere ödeme yapmayın dolandırılırsınız.

/ 17-07-2017
5,0 / 5 Toplam : 1
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

İsimsiz 23.12.2018 Eklendi Cevapla

Bir ay once hesabimi dondurdum ve kapattiktan birkaç gun sonra açtim. 5 -6 fotoğrafimin silinmiş olduğunu fark ettim.bir hafta yoğun bi şekilde instagrama bu sorunu bildirdim. Ama değişen yok..aradan 25 gun geçmesine rağmen. :(

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :