Milyonlarca kullanıcının tercih ettiği instagram uygulamasında engellediğimiz kullanıcıların engelini kaldırmak için izlemeniz gereken yolları iphone ve android telefonlarda resimlerle detaylıca anlatalım. Bildiğimiz gibi instagram uygulaması yalnızca akıllı telefonlar üzerinden kullanılabiliyor. Tarayıcılar üzerinden hesabınızı görüntüleyebiliyor olsanız bile paylaşım yapabilmeniz için yine telefondaki instagram uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor.

İnstagramda bir arkadaşınızı engellediğinizde o kişi fotoğraflarınızı, videolarınızı göremez veya instagram profilinizi görüntüleyemez. Sizin adınızı arama yapsa bile sizi görüntüleyemez.  Bir kullanıcıyı engellediğinizde arkadaşınızın engellediğinizden haberi olmaz.  Bir kullanıcıyı engellediğinizde arkadaşınız paylaşımlarında sizin adınızdan bahsedebilir ancak hareketler sekmesinde bu görüntülenmez.

İnstagramda Kişi Engelleme

İnstagramda sevmediğiniz veya kavga ettiğiniz eski sevgilinizin paylaşımlarınızı ve profilini görmesini istemiyorsanız onu engelleyebilirsiniz. Engellediğiniz kullanıcılar artık sizin resimlerinizi ve videolarınızı göremez.  Ancak sizin fotoğraflarınıza yaptığı yorumlar silinmez, silmek istiyorsanız tek tek silmeniz gerekiyor.

Kullanıcıyı engellemek için  engellemek istediğiniz kullanıcının profil sayfasını açın sonra üç noktaya dokunun ve ardından "Kullanıcıyı engelle" yazısına tıkladığınızda o kullanıcıyı engellemiş olursunuz. Engellediğiniz kullanıcının bu durumdan asla haberi olmaz.
instagram kişi engelleme

İnstagram kişi engeli kaldırma

İnstagramda daha önce engellediğiniz birisinin engelini kaldırma konusunda ise aynen engellemede olduğu gibi yol izliyoruz. Daha önce engellediğimiz kullanıcının profiline giriş yapalım ve üst bölümde yer alan üç noktaya tıklayalım ardından "kullanıcının engellemesini kaldır" yazısına tıklayarak engeli kaldırabilirsiniz.

instagram kişi engeli kaldırma

Bu şekilde android ve iphone telefonlarda benzer şekilde istediğiniz kullanıcıların engelini kaldırabilir veya istemediğiniz kişileri engelleyerek paylaşımlarınızı görmesini yasaklayabilirsiniz.  İnstagram sayfanızda hangi kullanıcıları engellediğinizi görmek ve "Engellenen kullanıcılar" listesine ulaşmak için profil sayfanıza giriş yapın, sağ üst köşedeki üç nokta işaretine dokunun  seçenekler bölümünde "Engellenen kullanıcılar" yazısına tıkladığınızda engellediğiniz tüm kişilerin listesine ulaşabilirsiniz. Bu listeden engelini kaldırmak istediklerinizi teker teker kaldırabilirsiniz.

/ 02-05-2017
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :