İnstagramda paylaştığınız fotoğraflara ve videolara istemediğiniz yorular gelmesini istemiyorsanız paylaşımlara yorumları kapatma yaparak başkalarının gönderililerinize yorum yapmasını engelleyebilirsiniz. Özellikle ünlü kişilerin maruz kaldığı spam yorumlar ve rahatsız edici boyutlara varan küfürlü ve alakasız yorumlardan bıkmış durumdaydı. İnstagramda yorum engelleme özelliği sayesinde artık paylaşımlarınıza istemediğiniz sürece kimse yorum yapamaz yada belli kişileri engelleyebilirsiniz.

İnstagramda yorum kapatma özelliği yalnızca Verified ( doğrulanmış) hesaplar içindir. Sıradan bir hesabınız varsa ve ünlü birisi değilseniz sizin gönderilerinize herkes youm yapabilir ancak yorumların görünmesini istemiyorsanız beğenmediğiniz yorumları tek tek silebilirsiniz. İnternette arama yapan bir çok kiş yanlış yönlendirilecek neden kendisinin gönderilerde yorumları engelleyemediğini merakla araştırıyor.

İnstagram Yorum Yapma Nasıl Kapatılır?

İnstagramda paylaştığınız gönderilere başkasının yorum yapmasını engellemek istiyorsanız paylaşımın üzerine gelin sonra yukarıdaki üç noktaya dokunun ve "Yorum yapmayı kapat" özelliğini seçelim işte bu kadar.

instagram yorum yapmayı kapatma

Yukarıda belirttiğimiz gibi yorum yapmayı kapatma özelliği yanlızca tanınmış ve doğrulanmış hesaplar için geçerlidir. Sıradan vadaşlar için bu özellik aktif değil yalnızca yorumları filtreleme özelliği aktif. Belli kelimeler içeren yorumları başkalarının görmesini engelleyebilirsiniz.

Yorumları Filtreleme Nasıl Yapılır ?

Eğer ünlü biri değil ve doğrulanmış bir hesabınız yoksa yorum kapatma özelliğini kullanamazsınız. Bu durumda yapmanız gereken yapılan yorumları filtreleme yapmanız gerekiyor.

instagram yorum filtreleme nasıl yapılır?

 

/

Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

İnstagram Yorumları Kapatma ve Filtreleme Nasıl Yapılır? Yorumları

5,0 5 Toplam : 0 Yorum
Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :