Periscope uzun süredir kullanılan twitter tarafından desteklenen canlı yayın uygulamasıdır. Twitter kaydolarak takipçilerinize canlı yayın yaparak haberleri paylaşabilir durum bilgisini iletebilirsiniz. Sosyal medya hesap sahipleri takipçilerine yazılı olarak anlatamadığı durumları sesle veya videolu olarak iletişime geçebiliyorlar. Önceden adı periscope olan uygulamanın adı Scope oldu ve artık bu scope ismini kullanmaya başladı. En çok kullanılan canlı yayın uygulamalarının başında gelen periscope aracılığı ile binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.

Hızılıca konuya giriş yapalım ve yeni hesap açmak isteyenler nasıl bir yol izleyecekler anlatalım. Periscope üyeliğinizi oluşturabilmeniz için twitter, facebook yada google hesabınızın olması gerekiyor. Bu hesaplarınız yoksa linklere tıklayarak hemen yeni bir kayıt oluşturabilirsiniz.Hangisiyle üye olmak istiyorsanız , ona tıklayarak periscope uygulamasına izin verdiğinizde kayıt işlemi tamamlanıyor. Uygulamayı android ios iphone ve windows phone telefonlarda kullanabilirsiniz.

Periscope Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Periscopeye kayıt olduktan sonra canlı yayın yapmak için telefonunuza veya tabletinize periscope uygulamasını indirelim. Uygulamanın kurulumunu yaptıktan sonra, kullanıcı adınız ve şifrenizle birlikte giriş yapalım.

Telefonunuzdan ilk defa canlı yayın yapacaksanız sizden kamera ve microfon için izin istiyor bu izinleri verdikten sonra canlı yayın yapabilirsiniz. Canlı yayını herkesin görebileceği şekilde yapabileceğiniz gibi özel arkadaşlarınıza da yapabilirsiniz.

periscope canlı yayın yapma

Uygulamayı açtığınızda karşımıza çıkan ekranda sol altta görünen kamera işaretine tıkladığımızda istediği izinleri verelim. Kameranın açıldığını göreceksiniz. Kameranın açısını ve ışığını ayarladıktan sonra "Canlı yayına geç" yazısına tıklayarak canlı yayını başlatabilirsiniz.

Canlı Yayınların İzlenmesi

Periscope uygulamasında canlı yayın yapabileceğiniz gibi başkaları tarafından yayınları izleyebilirsiniz. Anlık olarak dünyanın her tarafından her türlü kullanıcının hemen her konuda yaptığı yayınları izleyebilirsiniz.

scope canlı yayınları

Scope programında sohbet, sanat, müzik gibi bir çok kategoride yapılan videoları izleyebilir, canlı yayın yapan kişilere yazılı olarak sorular sorarak karşılıklı iletişime geçebilirsiniz.

/ 01-08-2017
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :