Merhaba arkadaşlar; blogger yani blogspot web sitesine adsense reklam kodu nasıl eklenir onu açıklamaya çalışalım. Yeni bir blog açtığınızda o blog üzerinde normalde adsense reklam kodu kullanamıyorsunuz. Ancak farklı yollardan reklamı nasıl etkinleştireceğimizi açıklamaya çalışalım. 

Blogger web sitesi paneline giriş yaptığınızda sağ kısımda yer alan "kazançlar" sekmesine tıklayalım. Bu bölümde "adsense'e kayıt olun" butonu aktif ise işimiz kolay. burdan blogğunuz için adsenseyi aktif ederek daha sonra yer leşim bölümünden adsense kodu ekleyerek kullanabilirsiniz. 


Bİz işin zor olan kısmını açıklayalım. Bloğumuzu yeni açmışsak adsenseye kayıt olun butonu aktif olmuyor. Bu durumda ne yapacağız bu kadar ziyaretçi boşuna mı gidecek. Birde işin mobil kısmı var siz kaynak kodlarından adsense kodunu ekleseniz bile mobil tasarımda eklediğiniz reklamlar gözükmüyor olacak. Bu durumu da nasıl aşacağız anlatalım.

Bloga adsense kodu eklemek

 

Blogger yönetim paneline giriş yapalım. Yine sağ kısımda yer alan "Şablon" linkine tıklayalım.  Ardından "Html'i düzenle" linkine tıklayalım. 

Html kaynak kodlarına geldiğimizde öncelikle reklamı nereye yerleştireceğinizi tasarım bölümünden deneyerek bulmanız gerekiyor. Kaynak kodlarından biraz anlıyorsanız kolaylıkla tasarımda hangi bölüme reklam gelmesini istiyorsanız orayı açalım.  ve ardından adsense reklam kodumuzu alalım. İşin önemli kısmına geldik. Adsense reklam kodlarında;

<  Küçüktür işareti yerine &lt;
> büyüktür işareti yerine &gt;
" Tırnak işareti yerine &quot;   ile değiştiriyoruz .

Reklam kodunuz böyle birşey olmalı;

Bu kodları düzenledikten sonra şablonda istediğimiz yere yerleştiriyoruz. Ardından sitenin görümüne baktığımızda reklamların gözükmesi lazım. Gelelim mobil bölümde nasıl göstereceğiz onu açıklamaya çalışalım. 

Yine bloggerr yönetim panelinde "Şablon" bölümüne tıklayalım ve mobil görünümün altında yer alan dişliye tıklayalım. Açılan sayfada "Mobil cihazlarda masaüstü şablon göster." seçeneğini işaretleyelim ve kayıt edelim.

BU işlemin ardından işimiz bitti. Artık blogspot web sitemizde hem cep telefondan giren ziyaretçiler için hemde bilgisayardan giriş yapan ziyaretçilere reklamlarımız gözüküyor olacak. Bu noktadan sonra yapmanız gereken web sitenize ziyareçi çekmek ve gelen paraları saymak.

Önemli Not: Mobil görünümde ve masa üstü görünümde aynı reklam kodunu kullanacaksanız 790px gibi büyük reklam birimleri kullanırsanız telefonlardan girenler için reklamlar tasarımın dışına taşacaktır. Bunun için tavsiyemiz 250px veya 336 px uzunluundan reklamlar kullanın veya adsense panelinden siteye özel esnek reklam birimi oluşturun.

Blogspot blogger web sitesine adsense kodu nasıl eklenir konusunda sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Bu noktadan sonra yapamadığınız konularda aşağıdaki yorum bölümünden bizimle iletişime geçerseniz, sorularınıza kısa süre zarfında cevap vermeye çalışıyor olacağız. 

/ 30-07-2015
4,7 / 5 Toplam : 5
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Ahmet Can Alanç 2.11.2016 Eklendi Cevapla

Dediklerini teker teker yaptım ancak reklam blogumda gözükmüyor. Adense hesabımda var. Neden böyle oldu ?

abdullah 2017-02-04 21:08

dediğin gibi yaptım ama kod gözüküyor senin resmindeki gibi reklam gözükmüyor

Eyüp Samet ERİŞ 9.9.2016 Eklendi Cevapla

önceden adsense reklam kodunu eklediğimde hata veriyordu < ` > işaretlerini verdiğinz kodlar ile değiştirdiğimde hiç hata almadım ve çok mutluyom çok teşekkürler

Salih 28.4.2016 Eklendi Cevapla

Mrb bu http kismini nasil ayarlicaz lutfen yazarmisiniz.https olmasi gerekiyor diye biseyler yaziyo sanirsam.

Şerif 14.2.2016 Eklendi Cevapla

bloggera adsense otomatik ekli oluyor, ekstra bir kod etmeye gerek yok biliyorum.

sinem 7.2.2016 Eklendi Cevapla

benim bloguma uygun değilmiş neden

Altay 2016-08-27 01:16

Efendim ozelden irtibata gecin benimle eposta altar67altay@hotmail.com mail atin

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :