Bluestacks programı sayesinde masa üstü bilgisayarınızı andoid işletim sistemine çevirerek, facebook, instagram, twitter gibi uygulamaları ve android üzerinde oynadığınız tüm oyunları bilgisayarınızda oynayabilirsiniz. Bluestacks proragramı sayesinde android versiyonu olupta masa üstüne kurulum yapamadığımız .apk uzantılı uygulamaları artık bilgisayarımızda çalıştıracağız.

Biraz eski bilgisayarlarda Bluestacks programı biraz yavaş olmasına rağmen yinede iş görüyor ve uygulamaları kullanabilecek yeterli hızda çalışma sağlıyor. 

Bluestacks Programı Nasıl Kurulum Yapılır?

Öncelikle kuruluma başlamadan önce programın exe dosyasını bilgisayarınıza indirin Program 300 mb civarında.  Kotalı internet kullananlar için bilginiz olsun. 

BlueStack İndirmek İçin Tıklayın

Programı kullanabilmeniz için bir mail adresine ihtiyacınız olacak. Çünkü google play üzerinden uygulamaları indirebilmeniz için google eposta sahibi ve kaydı yapmış olmalısınız. 

Gmail adresiniz yokmu Şimdi Kaydolun.

Programı indirdikten sonra indirilen exe dosyasına çift tıklayalım ve çalıştır diyelim. 

Ardından yapmamız gereken işlemleri liste halinde verelim;

 1. İlk ekranda Bluestacks programına hoşgeldiniz kullanım şartları yer alıyor. Burada "Sonraki" diyelim ve devam edelim. İşte resimi
  Bluestacks kurulumu
 2. İkinci ekranda kurulum yerini değiştirmek isterseniz farklı bir sürücüye yükleyebilirsiniz. Değiştirmek istemiyorsanız herhangi bir şeye dokunmadan "Sonraki" diyelim ve devam edelim.
 3. Üçüncü ekranda bluestack programı için hangi bildirimleri almak istiyorsunuz dite soruyor. Burada bir işlem yapmadan "Kur" butonuna tıklayarak devam edelim.
  Bluestacks kurma
 4. Bu ekranda herhanbi bir işlem yapmamız istenmiyor. Kurulum yapılmasını bekliyoruz. Bu ekranda bilgisayarın hızına göre kurulum süresi 5-8 dakikada sonlandırılacaktır. Burada kurulum yaparken bilgisayarınızda biraz yavaşlamalar olabilir. Kurulum bittikten sonra düzelecektir.
  Bluestacks kurma
 5. Kurulumun bu aşamasında ise tek yapmanız gereken "Son" butonuna basarak Bluestacks programını başlatmak olacak. 

 

Evet arkadaşlar bu noktaya kadar Bluestacks programının kurulması konusunda sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Kurulum  ve kullanım sırasında aldığınız hataları aşağıdaki yorum bölümüne yazarak, sorularınıza cevap bulmaya çalışabilirsiniz. 

Bluestacks bilgisayara nasıl kurulur?, bilgisayarda android çalıştırma, android oyunları bilgisayarda oynama, bilgisayara android nasıl kurarım

/

Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

5,0 5 Toplam : 0 Yorum
Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :