WordPress kullanıcılarının büyük sıkıntılarından birisi WordPress üzerinden mail gönderme olayı. Wordpress normal koşullarda kendisi mail gönderiyor ancak sunucular genellikle güvenlik sebebiyle çeşitli hatalar veriyor. Bazen bir iletişim formu, bazende sipariş formunun mail ile bize iletilmesini isteyebiliyoruz. Bu noktada her zamanki gibi wordpress eklentileri imdadımıza yetişiyor.

Wordpress sitesinde birçok eklenti mevcut ancak hepsi çeşitli sunucularda çalışmayabiliyor. Biz windows 2012 server ve linux server üzerindeki wordpress siteler üzerinde test ettik eklentimizi ve sorunsuz gmail ve hotmaile istediğimiz yere mail gidiyor. Daha önce windows sunucuda wordpress ayarları nasıl yapılıyor bahsetmiştik.

WordPress Mail Gönderme

Gelelim asıl konumuza mail ayarlarını nasıl yapacağız ve mail gönderimi nasıl olacak ondan bahsedelim. 

 1. Wordpress admin bölümünde eklentiler kısmına ve oradan yeni eklenti eklemeyi seçelim. Yüklenecek eklenti arama bölümünde  postman Smtp yazalım. İlk çıkan postman smtp mailer/email log  olan eklentiyi şimdi kur
  wordpress email gönderme
 2. Eklenti kurulumu bittiğinde resimdeki yazıda "Eklentiyi etkinleştir" linkine tıklayalım.
  wordpress mail yollama
 3. wordpress mail gönderme eklentimiz etkinleştirildiğne göre şimdi ayarlar kısmına geçelim. Bunun için sol kısımda Ayarlar yazısına tıklayalım ve aşağıda Postman Smtp linkini göreceğiz ona tıklayalım.
  wordpress smtp eposta yollama
 4. Bu bölümde postman mail gönderme ayarlarımızı yapalım.  Email adresi bölümüne Hangi mail adresi ile göndermek istiyorsanız onu yazabilirsiniz.  Adı bölümüne ise mail gönderdiğinizde hangi isminiz görünmesini istiyorsanız o şekilde girebilirsiniz.
  wordpress smtp
 5. Gidecek mail sunucusuna smtp.gmail.com yazalım. ve gelen ekranda Smtp.gmail.com:587 seçelim ve devam edelim.
  wordpress mail yollama
 6. Bu noktada gmail hesabımızı doğrulamamız ve yetki almamız gerekiyor. Gmail yetki almak için buraya tıklayın.
  mail hesabımıza giriş yaptıktan sonra yeni bir proje oluşturalım. 
  wordpress eposta yollama
 7. Gmail projemizi oluşturduktan sonra hesabımıza yetki verelim ve client ıdsini alalım.
 8. Mail hesabına yetki vermek için videoyu izleyerek bilgi alabilirsiniz.

 9. Son olarak mail ayarlamalarımızı yaptığımıza göre test maili gönderelim ve başarılı olup olmadığını kontrol edelim.
 10. Mail adresimizi yazdık ve ardından dönen sonuç mailimizin gönderildiği yönünde. İŞte şimdi wordpress nerede kurulu olursa olsun gmail üzerinden istediğiniz yere mail gönderimi yapabilirsiniz. 

Son olarak wordpress smtp mail gönderme ile ilgili takıldığınız noktalarda aşağıdaki yorum bölümünden düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sorularınıza kısa süre zarfında cevap vermeye çalışıyor olacağız. wordpress mail yollama, wordpress mail gönderme, smtp mail yollama, wordpress iletişim formu mail gitmiyor, eposta gönderimi

/

Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

WordPress Email Gönderme Ayarları ( SMTP Gmail üzerinden) Yorumları

5,0 5 Toplam : 0 Yorum
Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :