İş bulmak amacıyla firmalara başvurduğunuzda sizden istenilen belgeler arasında yer alan iş kur kayıt belgesini size yakın iş-kur şubelerinden ve internet adresi üzerinden iş kur kayıt belgelerinizi alabilirsiniz. Henüz yeni iş aramaya başlayanlar ise iş bulabilmek için türkiyenin en büyük online iş ve işçi bulma kurumu olan işkur'a internet sitesi üzerinden ve işkur şubelerinden kayıt işlemini yapabilirsiniz.

İşkura nasıl kayıt olunur?

İşkura iş arayan ve iş veren olarak kayıt olabilirsiniz. İş arayan durumunda iseniz, https://esube.iskur.gov.tr/  adresi üzerinden kimlik bilgilerinizle özgeçmişinizi oluşturabilirsiniz. Özgeçmiş bilgilerinizi doldururken doğru bilgileri verdiğinizden emin olunuz. Cv'lerinizi hazırlarken, kendinizi anlatırken kısa ve anlaşılır cümleler kurmaya özen gösterin. Katılmış olduğunuz kurslar, seminerler varsa mutlaka belirtiniz.  Yeni iş arayanlar ve iş tecrübesi olmayanlar için tek sayfalık cv hazırlamanız yeterli olacaktır.

İş kur gibi sitelerde şablonlar hazır olduğu için, şablonlar üzerinde bilgilerinizi düzenli olarak girmeniz yeterli olacak.  Daha önce çalıştığınız firmalar varsa çalışma süresi ile birlikte firmada yaptığınız işleri detaylıca açıklamanız iyi olacaktır.

İş kur kayıt belgesini internetten almak

İş kura kayıt olan iş arayanlar iş başvurularında istenilen iş kur kayıt belgelerini online olarak https://esube.iskur.gov.tr/ adresinsen temin edebilirler. Cv doldurmasını bilmeyen veya ilk defa dolduracak olanlar. Tecrübeli arkadaşlarından yardım alabilecekleri gibi, en yakın iş kur şubesine giderek deneyimli ve bu konuda yetkili isimlerden yardım alarak iş kur kayıt belgelerini oluşturarak alabilirler.

Ayrıca iş başvurularında personelden istenlen sabıka kaydı gibi evrakları artık sokak sokak dolaşmadan internet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr adresinden temin edebilirsiniz.  Bu noktaya kadar iş kur kayıt belgesi almayı açıklamaya çalıştık. Kayıt belgesi hakkında sorularınızı yorum bölümünden bizimle paylaşırsanız kısa zamanda yardımcı olmaya çalışacağız.

/ 18-07-2017
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :