Son günlerde teknoloji marketlerde yüksek fiyatıile satışa sunulan Makita EM4351UH 4 zamanlı benzinli motorlu tırpan özellikleri ve fiyatını inceleyelim. Fındık bahçesi ile uğraşanlar için tırpan sezonu açılırken Tırpan satışlarına yoğun ilgi olmaya başladı. Elinde tırpanı olanlar servislere bakımlarını yaptırırken yeni tırpan almayı düşünenler ise yeni modelleri değerlendiriyor.

Hırdavat ürünlerinden bildiğimi Makita markası bu konuyada el atmış. Ülkemizde ve motorlu tırpanlarda çok kullanılmayan 4 zamanlı motoru getirmişler. 4 zamanlı motorlar bildiğimiz araba motoru mantığıyla çalışıyor. Düşük yakıt tüketimi ve uzun süreli çalışma performansının yanında daha az güç üretmesi ve düşük performansta çalışması dez avantajları arasında yer alıyor.

MakitaTırpanın fiyatı yaklaşık 3 bin tl civarında hem yandan hemde sırttan iki ayrı modeli mevcut. Tırpanların ağırlığı ise neredeyse 2 zamanlı motorlarla aynı. Yandan tırpanın ağırlığı 8.6 kg sırt tırpanın ağırlığı ise 12 kg civarında. 0.62 litre benzin deposuna sahip tırpanlar 1.5 kw enerji ve 2.1 hp güç üretiyor.

Makita EM4351UH - EM4350RH Özellikleri

Motor Türü : 4 zamanlı benzinli

Motor gücü : 43 cc 1.5 kw 2.1 hp

Ağırlık : Yandan model 8.6 kg, sırttan model 12 kg

Motor dönüş hızı : 700 Rpm

Fiyatı : Sırttan model 3500 tl - Yandan Model 3000 tl civarında

Nakita EM4351UH  Motorlu Tırpan

nakita EM4350RH sırttan motorlu tırpan

Makita Motorlu Tırpan Alınır mı?

Bu fiyat politikasındaki daha yeni tırpan işine girmiş Makita markası tırpana bu kadar para asla vermezdim. Giderim Stihl, husqvarna, yada dolmar gibi tırpan konusunda ispatlamış yıllarca kullanabileceğiniz bir tırpan almak daha mantıklı.  Makita'nın yeni marka olmasının yanında 4 zamanlı motor kullanması ayrıca eksi olarak hanesine yazılıyor. Motorlu tırpanlarda 4 zamanlı motor performans verseydi stihl ve husqvarna gibi markalar kullanırdı.  bu fiyatlara çıktığınızda husquvarna 555rxt modeli güç ve performans açısından üst seviyede profesyonel bir makine. Ayrıca Stihl fs450 c_em gibi bir makineyide benzer fiyatlarla satın alarak ömür boyu kullanabilirsiniz. İlla 4 zamanlı motor almak istiyorsanız honda gibi deneyimli bir markanın yandan ve sırttan 4 zamanlı  Honda UMR 435 T tırpanlarını 2000 tl gibi fiyatlarla tercih edebilirsiniz.

Motorlu tırpan alırken yardıma ihtiyaç duyan kullanıcılar için daha önce yazmış olduğunuz yandan ve sırttan tırpanlar konusunu inceleyebilirsiniz. Makita motorlu tırpanlarla ilgili soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz.

/ 04-07-2017
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :