Evet arkadaşlar; akşam evimizde otururken veya cafede çayımızı yudumlarken, telefondan evdeki bilgisayaray veya ofisteki bilgisayara bağlanıp bir kaç işlem yapmak ne kadar güzel olurdu değil mi? Gelişen teknoloji ile artık bu mümkün arkadaşlar. Bilgisayarınızı uzaktan kontrol edebileceğiniz çok fazla program ve uygulama var ancak ben size popüler olanlardan bahsedeceğim.

Arkadaşlar telefon üzerinden bilgisayar kullanmak normal bilgisayar başındaymış gibi kolay olmasada zorunlu işlemlerimizi kolayca yapabilme imkanına sahibiz.  Ben genellikle bazı müşterilerim acil destek istediğinde telefondan bağlanarak ekranı görebiliyorum ve bir yandan da tarif ediyorum şuraya bas buraya bas şeklinde. Onun için team viewer kullanıyorum. Ancak web server ve sunucu için aşağıda detaylarını açıkladım "rd client" uygulaması kullanıyorum. 

1- TEAM VİEWER

Uzaktan bağlantı denilince enfazla kullanılan ve akla ilk gelen uygulamalardan olan team viewer uygulaması ile telefon üzerinden bilgisayarınızı kontrol edebilmeniz mümkün. Teamviewer uygulaması ile telefondan bilgisayarı kontrol edebileceğiniz gibi bilgisayardan diğer bilgisayarlarıda kontrol edebilmeniz mümkün. 

Android telefonlardan bilgisayarı kontrol etme

Android cihazlar uzerinden bilgisayarı kontrol edebilmek için öncelikle google play store üzerinden uygulamayı telefonunuza indirin. Uygulamayı telefona kurulum yaptıktan sonra bağlanmak istediğiniz bilgisayarın teamviewer İD'sini yazarak bağlantı sağlayabilirsiniz. 

İphone üzerinden telefonu kontrol etme

Android telefonlarda olduğu gibi ios cihazlardada bilgisayarı uzaktan kontrol etmek için teamviewer programını telefonunuza indirin. teamviewer apple store id'si.

Team viewer programındaki sıkıntı şu. Bağlanmak istediğiniz bilgisayarda sürekli teamviewer açık olmak zorunda. Yada bilgisayarın başında birisi olacak ondan teamviewer bilgilerini isteyeceksiniz vs. Bu her zaman mümkün olmuyor. 

Benim size Başka bir önerim var;

Ben uzak masa üstü sunucularım için microsoft tarafından geliştirilmiş çok başarılı uzak masa üstü uygulaması olan "rd client" kullanıyorum. Android rd client indirmek için tıklayın.  Sabit ipsi ve kullanıcı adı şifresini bildiğiniz bilgisayara bağlanmak için çözüm bence rd client ile sorunsuz bir şekilde yönetebilirsiniz. Diğer programlar ve eklentiler bazen sıkıntı çıkarabiliyor. Ancak rd client uygulamasında sınırsızca bağlantı sağlayarak işlem yapabilirsiniz. 

/ 17-01-2020
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :