Popüler mesajlaşma programı whatsapp kendi kendine kapanıp "Maalesef Whatsapp durduruldu" hatası vermeye başladı. İnternette yaptığım araştırmalardan konuyla ilgili kesin çözümleri sizlerle paylaşmaya çalışacağım.  Hemen herkesin kullandığı whatsapp uygulaması sorunsuz bir şekilde kullanma önerilerini inceleyerek konu hakkında bilgi sahibi olun.

Whatsapp programı her ne kadar milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor olsada zaman zaman hatalarla karşılaşabiliyoruz. Kullanıcılar hatalarla karşılaştıkça whatsapp yetkilileri hataları çözmek için çalışıyorlar. Çalışırken karşılaştığımız whatsapp durduruldu hatasının çözümü için aşağıdaki yolları takip ederek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Whatsapp durduruldu hatasının en temel sebeplerinden birisi telefon belleğinin ve hafızasının yetersiz olduğu durumlarda, düşük özelliklere sahip telefonlarda işlemci yanıt vermediği durumlarda sistem otomatik olarak programı kapatmaya zorlanıyor ve whatsapp'ı durduruyor.

Eski sürüm telefon kullanmıyorsanız aşağıdaki yöntemleri kullanarak hatayı çözüme kavuşturabilirsiniz.  Android telefonlar için ;

- Ayarlar bölümünden whatsapp uygulamasını bulalım. Uygulama bilgileri penceresinden "verileri temizle" ve "Önbelleği temizle" yazılarına dokunarak programın kullanmış olduğu log bilgilerini silelim.

- Ayarlar bölümünden aşağıda yer alan uygulamalara gidelim.  Karşımıza uygulama listesi çıkacak, telefonun sağ üst kısmında yer alan 3 nokta işaretine tıklayarak uygulama tercihlerini sıfırla seçeneğini seçelim.  Uygulama tercihlerini sıfırladıktan sonra telefonu yeniden başlatalım.

Eğer sorun hala devam ediyorsa whatsapp uygulamasını telefonunuzdan silerek programı yeniden yükleyin.  Eğer hala sorunu çözüme kavuşturamadıysanız, telefonunuzda yer alan kullanmadığınız gereksiz uygulamaları silin. Telefon belleğini kullanan uygulamalardan dolayı bellek kullanımı yoğun olduğu durumlarda böyle sıkıntılarla karşılaşmanız çok normal. Eğer hala whatsapp durduruldu hatası almaya devam ediyorsanız detayları ile birlikte aşağıdaki yorum bölümünden sorununuzu yazarsanız yardımcı olmaya çalışacağız.

/ 05-07-2017
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :