En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması whatsapp konuşmalarını tamamen silmek isteyebilirsiniz. Android ve ios telefonda  yedekler dahil her yerden mesajları nasıl sileceğimizi anlatacağız. Bu anlattığımız şekilde whatsapp mesajlarınızı her yerden silebilirsiniz. Normalde whatsap uygulamasını telefondan kaldırsanız bile yeniden kurduğunuzda bütün geçmiş mesajlara ulaşabiliyorsunuz. Hatta numarayı kapattırsanız bir başkası aynı numarayı asla bile geçmiş mesajlarınıza ulaşabilir. Bunun olmaması için whatsapp geçmişini tamamen temizlemeyi yapmamız gerekiyor.

Kullanmakta olduğunuz hattınıza ait whatsapp mesaj geçmişine başkalarının asla ulaşmasını istemiyorsanız, adım adım geçmişi temileme işlemi yapalım. Uygulamanız mesajlarınızın yedeğini saklıyor mu? Öncelikle telefonumuzda whatsapp yedeklemeyi kapatma yapalım.

Android telefonlarda Whatsapp > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet yedeği > Google Drive’a yedekle seçeneğini “Yok” olarak düzenleyin.

telefonda whatsapp yedeklemeyi kapatma

 

iPhone telefonlarda Whatsapp > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği seçeneğini takip ederek “Otomatik yedekleme” seçeneğini kapalı duruma getirin.

iphone yedeklemeyi kapatma

Bu noktaya kadar android ve ios telefonlarda otomatik yedeklemeyi kapattık. Artık whatsapp mesajlaşmalarımızı yedeklemeyecek. Şimdi ise daha önce aldığı yedekler varsa onları silelim.

 

 

Whatsapp Google Drive ve iCloud Yedeklerini Silmek

Google drive yedekleri;

Whatsapp uygulamasının daha önce google drive hesabınıza yaptığı yedeklemeleri silmek için, telefonunuzdaki google drive uygulamasını açın. Solda yer alan yedeklemeler yazısına dokunun açılan sayfada tarihlere göre yedekleme isimlerini görebilirsiniz. Burada yedekler varsa "Yedeklemeyi sil" seçeneğini seçerek tüm geçmişi silebilirsiniz.

İphone iCloud yedekleri;

İphone telefonlarda kullanılan whatsapp uygulaması yedeklemeleri iCloud hesabı üzerine yapıyor. iCloud hesabınıza giriş yaparak burada yedeklemeler varsa hepsili siliyoruz.

Whatsapp’ın Telefondaki Sohbet Verilerini Silme

Whatsapp uygulaması yedei tutulan mesajları telefonunuzda klasör halinde saklıyor. Şimdi bu yedeklerin yolunu bularak silelim. Silmek için;

- Telefonunuzda dosya yöneticisini açın
- Whatsapp klasörünü bulun
- Databases klasörünü bulun ve içindeki msgstore ile başlayan dosyaları silin.

telefondaki whataspp yedekleri silme

Evet arkadaşlar bu noktaya kadar whatsapp uygulamasının telefonda ve drive üzerinde bulunan yedeklemelerini silmiş bulunuyoruz.  Şimdi ise uygulamanın ön belleğini ve uygulama verilerini temizleyelim hiç bir iz kalmasın telefonumuzda.

- Telefonunuzda ayarlar > Uygulamalar > Whatsapp > Kayıt yeri seçeneğini seçerek "Veriyi sil", "Ön belleği temizle" Seçeneklerini seçerek teker teker silelim.

Artık telefonumuzdan whatsapp uygulaması ve yaptığımız tüm mesajlaşmalar, ve içerikler silinmiş oldu. Tekrardan whatsapp yüklediğinizde herşey sıfır olarak gelecektir.teknokedi.com Böylelikle artık geçmiş mesaşlaşmalarınıza ulaşılması mümkün olmayacaktır. Ancak mesaj gönderdiğiniz kişiler mesajlarınızı silmediği sürece mesajlarınız hala duruyor olacak.

Son Söz;

Arkadaşlar hepimizin güvenliği önemli, özel bilgilerimizin bir başkası tarafından okunmasını, birilerinin eline geçmesini istemeyiz. Bu yüzden geçmişi ve yedekleri temizleyerek bilgilerimizi güvence altına alabiliriz. Daha önce yazdığımız whatsapp gönderilen mesajları geri alma yazımız ilginizi çekebilir.

/ 03-08-2017
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :