Whatsapp üzerinden birisi bizden telefon numarası istediğinde artık whatsapp özelliği sayesinde kolayca telefon numarasını gönderebiliriz. Telefonunuzda kayıtlı olan kişi bilgilerini karşı tarafa whatsapp mesajı olarak iletebilmeniz mümkün. Telefon rehberide bulunan bir yada birden fazla kişiyi whatapp mesajı yoluyla ailenize yada arkadaşlarınıza iletebilirsiniz. Sizin rehberinizde bulunan kişi bilgileri karşı tarafa gönderildiğinde karşı taraf u numarayı tıklayarak arayabilir yada telefon rehberine sizin göndermiş olduğunuz bilgilerle kayıt edebilir. 

Artık gelişen teknolji sayesinde birileri bizden numara istediğinde tek tek telefonda söyleyerek kayıt etmesini istemiyoruz. Veya birisine söylerken yanlış anlaşılmaların önüne gerçerek adeta yazılı olarak beyan veriyoruz. Bir whatsapp mesajı ile istediğimiz kişi bilgilerini arkadaşlarımıza iletebiliyoruz.  

Whatsapptan birisine telefon numarası nasıl gönderiliyor ?

whatsapptan telefon numarası gönderme

İlk önce numarayı kime gönderiyorsan onun mesaj ekranına giriyoruz. Alt kısımda yer alan "ataç" işaretine tıklıyoruz ve gelen ekranda "kişi" seçiyoruz.

Gelen ekrandan kişileri seçiyoruz. 

Whatsapptan numara gönderme

Telefonunuza kayıtlı olan numaralardan hangilerini göndermek istiyorsanız seçiniz. 

whatsapp telefon numarası gönderme

Alt kısımdaki gönder işaretine bastığımızda işlem tamamlanıyor ve bu şekilde istediğimiz numara karşı tarafa gitmiş oluyor. 

Whatsapptan Bize Gelen Numarayı Kayıt Etme

Whatsapp üzerinden bir arkadaşımız bize kişi kartı gönderdi bunu kayıt etmek için kaydet ve ara seçeneklerini kullanarak numarayı ister kayıt edebilir isterseniz arama işlemı yapabilirsiniz.  Whatsapp kullanıcılarına her gün farklı yenilikler getirerek kendini geliştirmeye devam ediyor. Yeni gelişmeler ve haberler oldukça bizde bu yazımızı güncelliyor olacağız. 

Whatsapp numara ve kişi kartı gönderme ile ilgili her hangi bir sorununuz olursa bize bildirmekten lütfen çekinmeyin.

/ 15-01-2020
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :