Tüm dünyada milyarlarca insan tarafından kullanılan popüler video paylaşım sitesi youtube arama ve izleme geçmişi artık otomatik olarak silinebilecek. Youtube'ye güncelleme ile gelen özellik sayesinde her defasında arama ve izleme geçmişini silmek zorunda kalan kullanıcılar için büyük kolaylık sağlamış oldu. 

Youtube normal şartlar altında sizin daha önce izlediğiniz videoları, aradığınız içerikleri kayıt altına alarak sizin beğenebileceğiniz videoları size göstermeye çalışıyor. Youtubeyi her  yeniden açtığınızda daha önce izlediğiniz videolarla ilgili videolar geldiğini fark edebilirsiniz. İşte bu arama ve izleme geçmişi sayesinde sizlere önerilen videoları sunabiliyor. Youtube ayarlarını düzenleyerek istersek telefonumuzda arama geçmişi ve izleme geçmişini otomatik olarak her seferinde silmesini sağlayabiliriz.  

Youtube Arama Geçmişi Android Cihazlarda Nasıl Silinir ?

Android telefonlarda, tabletlerde ve televizyonlarda youtube izleme ve arama geçmişini otomatik silinmesi için öncelikle youtube uygulamasını açalım;

- Uygulamanın sağ üst köşesinde yer alan profil adınıza yada resminize tıklayın.

- Açılan pencerede biraz aşağıda ayarlar yazısına tıklayalım. 

- Yine açılan ekranda "geçmiş ve gizlilik" yazısına tıklayalım. 

- Açılan ekranda "izleme geçmişini duraklat" ve "arama geçmişini duraklat" yazılarının yanında bulunan aktif etme düğmelerine tıklayalım.  

İki seçeneğide aktif ettikten sonra işlemimiz tamam artık telefonumuzda youtube uygulamasında izlediğiniz videolar ve yaptığınız aramalar görünmeyecek. 

İphone Cihazlarda Youtube İzleme Geçmişini Silme 

İphone cihazlarda da androiddekine benzer mantıkta ilerleyerek arama geçmişini kayıt etmeyi duraklatabilirsiniz. Kısaca hatırlayalım;

Youtube uygulamasında sağ üst bölümde yer alan hesap adınıza tıklayın. Ardından aşağıda açılan ayarlar yazısına dokunalım. Ayarların ardından "geçmiş ve gizlilik" butonuna tıklayalım. Açılan pencerede ise "izleme geçmişini duraklat" ve "arama geçmişini duraklat" seçeneklerini aktif ederek işlemi sonlandıralım. 

Evet değerli arkadaşlar bundan sonraki zamanlarda youtubede yaptığınız aramalar ve izlemeleriniz kayıt altına alınmayacak. Ancak bu işlem yalnızca bundan sonraki yaptığınız aramaları ve izlemeleri kapsamaktadır. Daha önce izlediğiniz videoların silinmesini istiyorsanız youtube arama ve izleme geçmişinizi tamamen silerek tüm kayıtları devre dışı bırakabilirsiniz. 

Konu hakkında soru ve sorunlarınızı bize bildirmekten çekinmeyin. Zamanımız ve imkanlarımız doğrultusunda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. 

/ 14-01-2020
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :