Sosyal medyada konu başlıklarını ve paylaştığımız paylaşımlarımızın hangi konularla ilgili olduğunu hashtag yani heştek işareti ile belirtiyoruz. Hashtag işareti hemen bütün sosyal platformlarda facebook, instagram,twitter ve diğer platformlarda kullanılmaktadır. Kullanıcılar sosyal medyadabir konu üzerinde araştırma yaparken hashtag’lerikullanarak arama yaparlar veya ilgili paylaşımlar benzer heştek içaretlerinden yola çıkarak kullanıcılara gösterilir.

Bir paylaşım yaptığınızda hashtag (heştek) işaretlerini kullanırsanız o paylaşım %100 kar daha fazla kullanıcıya gösterilir. Hatta bazı paylaşımlarınızbu hastagler sayesinde binlerce kullanıcıya ulaşabilmektedir. Peki bu heştek işareti # nasıl yapılır hemn android ve iphone telefonlar hemde bilgisayarlar üzerinde klavyeden kısa yollarla nasıl yapılır açıklayalım.

Klavyeden hashtag işareti yapmak

Bilgisayar kılavyesinde kısa yoldan hastag işareti yapmak için klavyede yer alan “alt gr” tuşu ile birlikte “3” tuşuna basmanın yeterlidir. alt gr tuşu klavyedeki boşluk tuşunun hemen solunda yer alan tuştur.

Mac klavyesinde ise boşluk tuşunun solunda yer alan”option” tuşu ile birlikte “3”tuşuna basarak # yani diyez işareti yapılabiliyor.

iphone ve android telefon klavyelerinde ise hastah işareti yapmak için aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz

İnstagramda kullanılan Polüler Hastag etiketler

İnstagram uygulamasında kullanıcılar paylaştıkları fotoğraf ve videoların açıklamalarına etiketler yazarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamaktadırlar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken yüzlerce etiket değil konuyu anlattan 4-7 etiket heştek yazılması idealdir.  işte instagramda insanların kullandığı popüler etiketlerden bazıları;

  • #love #followback #instagramers #socialsteeze #tweegram #photooftheday #20likes #amazing #smile #follow4follow #like4like #look #instalike #igers #picoftheday #food #instadaily #instafollow #followme #girl #instagood #bestoftheday #instacool #carryme #follow #colorful #style #swag
  • #fun #instagramers #model #socialsteeze #food #smile #pretty #followme #nature #lol #dog #hair #sunset #swag #throwbackthursday #instagood #beach #friends #hot #funny #blue #life #art #photo #cool #carryme #bestoftheday #clouds
  • #amazing #socialsteeze #fitness #followme #all_shots #textgram #family #instago #igaddict #awesome #girls #instagood #my #bored #baby #music #red #green #water #bestoftheday #black #party #white #yum #flower #carryme #night #instalove

Bu etiketleri kullanarak fotoğraflarınızın beğenilerini paylaşımlarını artırarak popüler instagram fenomeni olabilirsiniz. Elbette olays adece etikette değil. İlgi çekici ve özgün fotoğraf ve içerik oluşturmakta.

Evet arkadaşlar bilgisayarda ve telefonda kolaycahastag işareti yada heştek işaretinasıl yapılır sizlere detaylıca açıklamaya çalıştık. Konu hakkında sorularınızı aşağıdakiyorum bölümünden bizlere bırakabilirsiniz.

instagram için tıklayın

/ 21-09-2020
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :