Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsle (Covid 19) mücadelede alınan tedbirlerin başında korunma yöntemleri gelmektedir. Pandemiyi önlemeye yönelik başlatılan bu korunma yöntemlerinden birisi de virüs koruma paneli olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir.


Yüz yüze iletişim kurmak zorunda kalan yada aynı mekanı birden fazla kişinin paylaşması durumunda kişileri etkili biçimde korumak için geliştirilen bu yöntem; gerek yüz koruma gerekse şeffaf perde olarak kullanılarak kişilerin korona virüse karşı korunmasını sağlamaktadır.


Pleksiyi Koruma Bariyeri Olarak Kullanın


Özellik yüz yüze görüşmeler için oldukça kullanılışlı olan pleksi koruma paneli; müşteri ile çalışan personelin diyalogu esnasında teması minimuma indirmektedir. Virüs koruma paneli olarak kullanılabilen panel sayesinde havada uçuşan damlacık ve partiküllere karşı gerek çalışan personeli gerekse müşterileri korona virüse karşı korumaktadır. Panel burada bir çeşit kalkan görevi üstlenmektedir.


Pandemi sürecinde kullanım açısından oldukça kolay olan şeffaf pleksi  virüs koruma paneli, çevreden gelecek damlacık, toz yada diğer cisimleri engelleyerek, gün içerisinde gerek çalışma ortamında gerekse diğer ortamlarda korona virüse karşı koruma sağlıyor.

Pleksiden Kişiye Özel Sperlik


Pandemi sürecinde kişisel koruma olarak tasarlanan sperlikler ise her yaştaki kişilerin kullanımına uygun olarak üretilmektedir. Bütçe dostu olarak ta ifade edilen sperlikler, şeffaf pleksiden imal edilerek kullanıma sunulmaktadır. Kullanımı pratik ve kolay olan ürünler, gerekli testlerden geçirilerek son kullanıcıya sunulmaktadır.


Her bireyin kullanımına uygun olan koruma sperlikleri, konuşmayı ve duymayı engellemediği gibi güncel yaşamı ve hareketleri de kısıtlamaz.Virüs Koruma Paneli Karşıdaki kişi ile nefes temasını keserek bulaşıcı hastalıkların geçmesini engelleyen ürün, güncel yaşamdaki korumayı maksimuma çıkarmaktadır.


Şeffaf Pleksi Koruma Panelini Kolayca Temizleyin


Korona virüsten korunmak amacıyla üretilen pleksi koruma paneli ve siperlikler kolayca temizlenebilmektedir. Sabun, dezenfektan, alkol yada kolonya ile temizlemeye uygun olan şeffaf pleksiler; temizleyici kullanıldıktan sonra nemli bir bez ile silinmeli ve iz kalmamasına özen gösterilmelidir. Temizlikten sonra eller sabunlu su ile iyice yıkanmalıdır.

Ülkemizde genellikle virüs koruma paneli olarak kullanılan pleksi ölçüleri 3 mm ve 5 mm olarak tercih edilmektedir. Pleksi şeffaf paneller yurt dışından ithal edildiği için biraz pahalı olabilirler ama dayanıklı kullanışlı malzemelerdir.

virüs koruma paneli yemekhane


Dökme pleksiglassdan imal edilen pleksi virüs koruma panelinin kullanım alanı oldukça yaygındır. Kişisel olarak sperlik şeklinde kullanılabilen ürün; koruma paneli olarak eczanelerde, bankalarda, market ve restoranlarda, taksi ve akaryakıt istasyonlarında kullanılmaktadır.


Kullanımı kolay ve pratik olan ürün, kalınlık olarak ideal olup mukavemeti ile uzun ömürlü ve ekonomiktir.

virüs koruma paneli eczane

Virüs koruma panelleri genellikle yoğun olan noktalarda eczanelerde, ofislerde, kuyumcularda ve daha bir çok noktada kullanıcılar tercih etmektedir. 

/ 17-10-2020
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :