Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere numaradan isim, isim ve soy isimden numara sorgulama yöntemi olan Upcall uygulamasından bahsedeceğim. Bu uygulama Türkcell tarafından geliştirildi. Daha önce kullandığınız arayanı gösteren numara toplama uygulamaları gibi değil. UpCall uygulaması hem pratik hemde bir o kadar eğlenceli yönleri var. Örnek olarak resimli arama yapabilyorsunuz veya aramadan önce konu belirterek konulu arama yapabiliyorsunuz.  Ayrıca uygulama içerisinde bilinmeyen numaralar servisi, acil numaralar servisi, önemli yerler serisi gibi bir çok numara mevcut. 

Ayrıca benim sevdiğim ve bazen kullanmak zorunda olduğum özelliklerden biriside telefonda çevrim dışı görünüyorsunuz. Bu şu demek upcall uygulamasında "rahatsız etme" özelliği mevcut. Bu özelliği aktif ettiğinizde sizi birileri arıyorsa onlar size ulaşamaz. Ancak siz istediğini kişileri arayabilirsiniz.  Bİliyorsunuz bu işlemi telefonu uçak moduna alarak ta yapabilirsiniz ancak o zaman telefon interneti kesiliyor. upcall uygulaması ile artık internetiniz kesilmeyecek telefonunuz kapanmadan sizi arayan kişilere ulaşılamıyor sesi dinletilecek. 

 

Konu Ekleyerek Arama

Upcall uygulamasının bir diğer özelliği ise aramalara konu ekleyerek arama yapabilirsiniz. Şunun için arıyorum acil aç gibi. diyebilirsiniz. Bu sayede karşıdaki kişi sizin neden aradığınızı görür ve ona göre açar veya açmaz. Boçlunuzu arıyorsanız "para istemeyeceğim" notu ile arayabilirsiniz:)

Telefon Numarasından İsim Sorgulama

Upcall uygulamasının en güzel yanlarından birisi tüm operatörlerle açık bilinmeyen numaralar servisi. Bir telefon numarası yazdığınızda o numaranın kime ait olduğunu bulabiliyorsunuz. Ancak burada şöyle bir önemli nokta var. Numarasını verdiğiniz kişi eğer Operatör şirketine numarasının yayınlanmasına izin vermemişse ismi göremiyorsunuz. Aslında sorgulama yaptığımız kişi istemediği sürece biz numaradan isim sorgulasak bile isim göstermiyor. 

telefon numarasından isim sorgulama

İsimden Telefon Numarası Sorgulama

İsimden numara sorgulama işlemi ise genellikle bireyler için değil firmalar ve bilindik yerler için. Herhangi bir mekanın telefon numarasını, eczanenin telefon numarasını veya bir kurumun telefon numarasına isimden sorgulama yaparak ulaşabiliyorsunuz.  İsimden numara sorgulamada diyelim ki siz "ahmey aydın" sorguladınız. Türkiye'de belkide 200 tane ahmet aydın var hangisi sizin aradığınız Ahmet. Ben programda "Ahmet aydın" sorgulaması yaptım bana il ve ilçe şeklinde 100 civarında numara çıkardı. Ayrıca isimden numara veya numaradan isim sorgulama yaparken il bazında filtreleme yapabilirsiniz. Ancak o şehir filtresi kişinin yaşadığı yer mi ? ikamet adresi mi ? yoksa nüfus cüzdanindaki doğum yerimi bilmiyorum.  O sebepten şu devirde her kesin 2-3 hattı varken isimden numara sorgulamak doğru sonuç vermeyecektir. 

Son olarak daha önce yazdığımız telefon yönlendirme konusunda bilgiye ihtiyacınız varsa buyurun buradan bakabilirsiniz.

 

/ 17-01-2020
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :