Xiaomi Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma Yani screenshot işlemini nasıl yapacağınızı farklı yollardan anlatalım. Son dönemlerde en çok satan telefon markaları arasında yerini alan xiaomi markalı telefonlar kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. Özellikle fiyatı ve performansı ile her kesinden kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Son dönemde çıkardığı amiral gemisi telefon modelleri ile xiaomi, iphone ve samsung gibi modellerle yarışır uruma geldi.

Hızlı Olun: Tuş Kombinasyonu İle

 Xiaomi telefonlarda bir çok telefon modelinde olduğu gibi kısa yoldan tuş kombinasyonlarını kullanarak ekran görüntüsü yakalamanız mümkün. Bunun İçin ;

- Cihazınızın modeline göre sağ tarafında veya sol tarafında yer alan güç ( açma kapatma ) tuşu ile birlikte ses azaltma tuşuna birlikte basın.

- Cihazınızın hızına göre 1-2 saniye beklediğinizde fotoğraf çekme sesi ile birlikte ekrandaki görüntü kayıt edilecek.

- Ekran görüntüsü kayıt edildiğinde üst çubukta bir bildirim çıkacak ekran görüntüsünü düzenleyebilmeniz veya hızlıca paylaşabilmeniz için. Bu kısayol ile bundan sonra Xiaomi telefonlarda ekranda gördüğümüz görüntüyü saklayarak notlar tutabiliriz.

Tek El İle Bildirim Çubuğundan Ekran Görüntüsü Alma

Xiaomi telefonlarda fiziki tuşlarla uğraşmak istemeyenler veya tuşların bozulduğu durumlarda ekran görüntüsü almak için kısa yollardan biriside üst bölümde bulunan bildirim menüsü aracılığı ile ekran görüntüsünü almaktır. Bunun için ;

Ekran görüntüsünü almak istediğiniz noktada üst bölümdeki bildirim menüsünü aşağı çekin. Orada yer alan ekran görüntüsü ikonuna tıkladığınızda yine fotoğraf çekme deklanşör sesi ile birlikte  ekran görüntünüz kayıt edilmiş olacak.

Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. Konu ile ilgili soru ve sorunlarınızı bize yazmaktan çekinmeyin. Elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

/ 13-01-2020
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :