İnstagram kaydolarak yeni instagram hesabı açmak için doldurmanız gereken kayıt formunu basitçe nasıl dolduracağınızı açıklamaya çalışacağız. Facebook ve twitterdan sonra en çok kullanılan sosyal medya siteleri arasında yer alıyor ve özellikle resim ve video paylaşımı için kullanılıyor. instagramın resim paylaşımları için birbirinden güzel uygulamaları ve eklentileri bulunuyor.  

İnstagrama kayıt olabilmeniz için ihtiyacınız olan şey akıllı bir telefona sahip olmak. instagram uygulamasını google play yardımı veya iphone telefonlarınız için app store'dan telefonunuza indirerek uygulamanın kurulumunu yaptıktan sonra cihazınızda açınız. Uygulamayı açtığınızda karşınıza kayıt olabileceğiniz bir ekran gelecek ekranda yer alan formda yer alan mail adresi kısmını doldurun. 

INSTAGRAM KAYIT FORMUNUN DOLDURULMASI

İnstagrama kaydolmak için mail adresinizle veya var olan mevcut facebook adresinizle kullanıcı adı oluşturabilirsiniz. Mail adresi ile kayıt olmak için kayıt formuna mail adresinizi yazın ve ileri tuşuna dokunun. Ardından instagramda arkadaşlarınızın görmesini istediğiniz şekilde isminizi belirtiniz. Açılan ekranda sizin için bir bir kullanıcı adı seçecek, kullanmak isterseniz bu kullanıcı adını seçebilirsiniz. Eğer kullanmak istemezseniz, Türkçe karakter kullanmadan kendinize yeni bir instagram kullanıcı adı seçebilirsiniz.

instagram hesabına şimdi kaydolun

İnstagram Kaydol

ilk defa instagram sayfasına üye olacak olanlar için resimli olarak detaylıcak açıklamaya çalışalım;

1-

  

İnstagram uygulamasını telefonunuza veya tabletinize indirdiğinizde aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak. İlk ekranda kaydol sekmesi aktif iken mail adresinizi veya facebook ile griiş yap yazısına dokunun. 

2-

 

Kullanıcı adınızı şifrenizi ve mail adresinizi yazmanız gereken bir ekran çıkıyor olacak karşımıza. Bu ekranda isterseniz facebook bilgilerimi kullan diyerek, facebook adınızın ve eposta adresinizin kullanılmasını isteyebilirsiniz. Mail adresinizi yazdıktan sonra ileri yazısına dokunalım.

3- 

Bu bölümde arkadaşlarınızın sizi bulabileceği şekilde yazabilirsiniz. İlgisiz alakasız bir isim yazarsanız arkadaşlarınıza istek gönderseniz bile kabul etmeyeceklerdir. 

4- 

Adınızı yazdıktan sonra ileri butonuna tıklayalım. 

5-

Adınızı yazdıktan sonra instagram kullanıcı adınızı belirteceğiniz form çıkacak karşımıza. 

6- 

Kullanıcı adınızı yazdıktan sonra instagram için güvenli bir şifre belirleyelim. Güvenli şifre derken şifrenizde türkçe karakter kullanmayın. Bazı telefonlar ve cihazlarda Türkçe karakter olmadığı için giriş yapamazsınız. 

7-

Bu bölümde kayıt işlemini başarı ile tamamladık. Şimdi ise sırada paylaşımlar ve facebook ayarlamaları yer almaktadır. Bu alanda iserseniz resimlerinizi facebook, twitter veya telefonunuzdan yükleyerek paylaşabilirsiniz. 

8-

İnstagramın sahibi facebook oluncası, facebook ile ilgili işlemleri zorla kullanıcılara dayatmış her seferinde farklı şeylerle çıkıyor karşımıza. Bu bölümde facebookta takip ettiğin arkadaşlarını istagramda da takip etmeniz için arkadaşlarınızı bulacak.

9-

Bu bölümüde daha sonra ayarlamak için otomatik olarak geçtik.

10-

Kayıt işlemleri bitti artık sizinde bir instagram hesabınız var. Teknokedi.com olarak yeni hesap açmak isteyen kullanıcılara yardımcı olmak istedik. Umarız yardımcı olmuşuzdur. Bu bölümde takip etmek istediğiniz ünlüleri, bilindik hesapları takip edebilirsiniz. 

11-

Kayıt işlemi bittiğinde işte karşımıza gelen instagram sayfası güle güle kullanın. Instagram kaydol, ınstagram aç, yeni instagram hesabı aç, ınstagram kaydol konularında yeni kayıt formunun doldurulması için hesabınız yoksa şimdi kaydolun

İnstagram uygulaması şimdilin bilgisayardan kayıt için izin vermiyor. Kayıt olabilmeniz için bir android veya iphone ios işletim sistemli cihaza ihtiyacınız var. Instagram kaydolma ve yeni hesap açma konusunda desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki yorum ölümünden intagram kaydol konusunda yardım alabilirsiniz.

/ 06-02-2019
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :