Android yüklü telefon ve tabletlerde chrome geçmişini silmek için yapmanız gereken tarayıcı ayarlarını açıklamaya çalışalım. Chrome tarayıcınızda web siteleri açtığınızda zamanla log dosyaları birikerek telefonda çok yer kaplamakta ve telefonun tabletin çalışmasını yavaşlatıyor. Belirli zaman aralıklarıyla chrome tarayıcı geçmişini temizlemeniz gerekiyor.

Telefonunuzda chrome tarayıcısını açalım. Nereden acağınızı bilmiyorsanız, telefonunuzda uygulamalar bölümünden chrome tarayıcısını bulabilirsiniz. Tarayıcıyı açtığınızda sağ üst kısımda yer alan ... 3 nokta işaretine tıklayalım.

Üstte yer alan üç noktaya tıkladığınızda ekranda gördüğünüz gibi geçmiş sekmesine tıklayın.

Geçmiş sekmesinden ise aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi en altta yer alan "Tarama verilerini temizle" yazısına tıklayalım. 

Tarama verilerini temizle butonuna tıkladığınızda aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran çıkacak karşınıza. Bu nokrada ;

- Tarama geçmişinizi
- Chrome ön belleğini
- Çerezler ve site verilerini
- Kayıtlı şifreleri
- Formları otomatik doldurma verilerini komple temizleyebilirsiniz. Temizlemek istediklerinizi seçerek "temizle" butonuna tıklayalım. Hangisini seçeceğiz diye kararsız kalırsanız hepsini seçebilirsiniz. 

Bu şekilde chrome yüklü telefon ve tabletlerde chrome geçmişini başarılı bir şekilde silebilirsiniz. Yapamadığınız sorunlarla ilgili olarak yorum bölümünden sorularınızı paylaşırsanız kısa sürede cevaplamaya çalışacağız.

 

/ 12-07-2017
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :