Android telefon ve tabletlerde firefox tarayıcısının geçmişini silmek için yapmanız gereken telefon uygulamalar bölümünde firefox uygulamasını çalıştırmak. Firefox sağ üst kısımda yer alan alt alta üç noktaya tıklayın ve ardından " Ayarlar " sekmesine tıklayın. Ayarlar sekmesine tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda gizlilik yazısına tıklayın. Ardından "Şimdi temizle" yazısına taklayarak sileceğiniz seçenekleri işaretleyelim.

Android telefon ve tabletlerde tarayıcı olarak firefox kullanıyorsanız girdiğiniz sayfaların loglarını çerezlerini bilgilerini, sayfalarda yer alan resim ve css bilgilerini tarayıcınız telefonun bir yerine kayıt ediyor. Zamanla bu loglar ve kayıtlar çok şiştiğinden telefonunuzda yer kalmıyor ve telefon yavaşlamaya başlıyor. İşte bu yavaşlamadan kurtulmak için belirli aralıklarla telefonunuzda yer alan uygulamaları temizlemelisiniz veya bu temizleme silme işlemini yapan 3. parti uygulamaları indirerek yapabilirsiniz.

Bizim size tarif edeceğimiz şekilde yaparsanız hiç uygulama felan kurmanıza gerek kalmadan hızlı bir şekilde kendi işinizi kendiniz halledecek ve telefon geçmiş bilgilerini silerek tarayıcınızın daha hızlı çalışmasını sağlayacaksınız. Eğer android telefonunuzda chrome tarayıcı kullanıyorsanız buradan tıklayarak chrome geçmişini silmek adlı yazımızı okuyarak silebilirsiniz.

Firefox geçmişini silmek

Andorid firefox geçmisini silmek ve log dosyalarını temizlemek için uygulamalar bölümünden firefox'u açalım. Ardından sağ üst alanda göreceğinizi gibi alt alta üç noktaya tıklayalım. KArşımıza gelecek olan ekranda " Ayarlar " bölümünü seçelim.

Resimde gördüğünüz ekranda android firefox ekranında "Ayarlar" bölümünü seçelim ve aşağıdaki resimlerden işleme devam edelim.

Açılan ekranda "Gizlilik" seçeneğini seçerek işleme devam edelim 

Andorid firefox tarayıcı geçmişini silmek için bu  ekranda ise "Şimdi Temizle" yazısına tıklayalım.

Resimde gördüğünüz firefox ekranında silmek için seçeneklerin tamamını seçerek "Verileri temizle" butonuna tıkladığınızda birkaç saniye içerisinde artık firefox geçmişiniz, girdiğiniz internet siteleri tamamen temizlenmiş olacak. 

Bu yazımızda android telefon ve tablet kullanıcılarına, firefox tarayıcı geçmişini silmeyi, girilen gezilen internet sitelerini ve ararama geçmişini nasıl sileceklerini açıklamaya çalıştık. firefox geçmişini silmek, telefonda firefox girilen siteleri temizleme, telefondan girdiğim siteleri nasıl silerim, girilen siteleri nasıl silerim sorularının cevabı bu yazımızda.

/ 04-08-2015
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :