Bim market kampanyalarına  Regal Rac 4012 İnverter Klima ile devam ediyor. Uygun fiyatı ve özellikleri ile 24 haziran 2016 tarihinden itibaren size en yakın bim marketten satın alabilirsiniz. 

Havanın sıcak gittiği şu günlerde evlerde iş yerlerinizde serinlemek veya kışın ısınmak isterseniz bu klimayı alarak kullanırsınız. Regal kalitesi ve Vestel güvencesi ile bu klimayı satın alabilirsiniz. 

Bimde satılan Regal Rac 4012 İnverter Klima fiyatı 1595 tl fiyata satılacak. Diğer rakiplerine baktığımızda 2000 tl fiyatlarında geziniyor. Biliyorsunuz klimada önemli olan enerji tüketimi ve soğutma alanını ne kadar zamanda ısıtabileceği

14 temmuz 2017 cuma günü regalin farklı bir modeli geliyor. O model buna çok benzemekle birlikte aynı ürünler değil. Detayları 14 temmuz 2017 perşembe günü gelen regal klima detaylarını inceleyebilirsiniz.

Bim Regal Rac 4012 İnverter Klima Alınır mı?

Bu hafta bime gelecek olan regal klima hakkında açıkçası çok fazla bilgi yer almamasına rağmenb sizler için biraz araştırma yaptık ve elde ettiğimiz bilgiler şunlar. Regal klimanın İnverter özelliği sayesinde hem ısıtma sırasında hemde soğutma sırasında düşük enerji tüketimi ile verim alırsınız. 

Bu Klima ile ne kadar alanı ısıtabilirim veya soğutabilirim

Bim Regal klimanın BTU oranı 12000 'dir yani bu neye denk geliyor biraz açıklayalım;

Btu Oranı şöyle Hesaplanır;

Odanın Metrekaresi  x  Bölge Katsayısı + Kişi Sayısı  x  600 = Sonucumuz

Bölge Katsayıları
Akdeniz:445
Doğu Anadolu:308
Ege:423
Güneydoğu Anadolu:462
İç Anadolu:346
Karadeniz:385
Marmara:385

Örneğin İstanbulda yani marmara bölgesinde yaşıyorsanız  3 kişinin olduğu bir odayı 

20 metrekarex385 = 9700 BTU/Saat
4 kişi için 4x600=2400

Sonuc = 9700+2400= 12100 BTU/ saat 

Bİmde satılan regal klima 12000 BTU/ saat olan klima sizin için yeterli ısıtma ve soğutma sağlayacaktır.  Elbette btu hesabıiçin çok değişik mühendislik hesaplamaları mevcut. Biz marmara bölgesi için standar olan btu değerini aldık havanın çok sıcak veya çok soğuk mevsim normallerinden farklı olduğu durumlarda oran değişecektir. Bu hesaplamalar marmara bölgesi için ortalama sıcaklık göz önüne alınarak hesaplanmaktadır.

Ayrıca odanın aydınlatması iin kullandığınız lambalarda ısı yaymaktadır. Eski usul armut lamba kullanıyorsanız, klima odayı soğutmaya çalışırken lambalar ısıtmaya çalışacaktır. Buda klimanın daha fazla çalışması demektir. Gündüz klima çalışırken perdelerinizi açar ve gün ışığının içeriye vurmasını sağlarsanız güneş odayı ısıtacağı için  klima daha fazla çalışacaktır. 

bim regal klima

Bim Regal Rac 4012 İnverter Klima Özellikleri

 • Mono Split Klima İç Ünite
 • Isıtma/Soğutma/Nem Alma/Fan/Auto İşletim Konumları
 • Dijital DC Inverter Teknolojisi 
 • Enerji Tasarruf Modu 
 • Koku Giderici Filtre 
 • Çıkarılıp Teknokedi.com Yıkanabilen Ön Filtre
 • Kurulumu ServisTarafından Yapılırsa Ürünün Garantisi 3 Yıldır
 • Kurulum Servis Tarafından Ücretsiz Yapılmaktadır.
 • A + Enerji sınıfı
 • Turbo çalışma
 • 12.000 BTU kapasite
 • Regal RAC 4012 Klima Fiyatı: 1595 Tl

REGAL RAC 4012 Klima Yorumları

Bu ürün yalnızca bim marketlerde satıldığı için henüz kullanan olmadığından kullanıcı yorumlarıda bulamazsınız. Bİmden satın alan müşteriler yani siz ilk kullananlar olacaksınız. 

Bimde satılan regal klima hakkında merak ettiklerinizi veya sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden yazarsanız sorularınız kısa zaman zarfında yanıtlanacaktır. Bim regal klima, bimde satılan klima özellikleri, regal klima yorumları ve bu klima alınır mı diye merak edenler için detaylı bilgi.

/ 12-07-2017
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :