Bim marketlerde haftalık aktüel ürünler içeriğinde 14 temmuzdan itibaren Regal 1200 btu inverter a+ klima satışa sunuluyor olacak. Klimanın tam olarak model numarası belli olmadığı için şimdilik piyasa fiyatı karçılaştırması yapamıyoruz. 1499 tl fiyat etiketiyle satışa sunulan bim'deki regal klimayı aldığınızda vestel servislerini arayarak ücretsiz olarak montaj hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Bim Regal klimayı axcess ve word kartınız varsa 6 taksit imkanıyla veya nakit olarak satın alma seçenekleri sunuluyor. A+ enerji tüketimi ile soğutma A enerji sınıfıyla ısıtma fonksiyonu sunuluyor. Klima maksimum 46 derece sıcaklıkta soğutma işlevi görürken 10 derecenin üstündeki sıcaklıklarda da ısıtma imkanı sunuyor.  Ayrıca özellikleri arasında teknokedi.com Digital dc inverter teknolojisinin kullanıldığı klimada digital sıcaklık göstergesi ve sessiz çalışma özelliği bulunuyor. Geçen yıl bim'e buna benzer regal klima getirilmişti. Klimanın detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bim Regal Klima Alınır mı?

bim regal 12000 btu klima

Bimde satışa sunulan regal 12000 btu klima Teknokedi.com fiyatı açısından muadillerine göre uygun olduğunu ifade edelim. İnternette yaptığım araştırmalarda a+ enerji sınıfında 12000 btu özelliklerinde olan klimalar 1750 civarında fiyatlara satılıyor. Bim Regal klima fiyatı ve performansı açısından değerlendirilebilecek bir ürün. Geçtiğiniz yıl buna benzer özelliklerde bir klima daha bimde satışa sunulmuştu.

Bim regal klima hakkında yorumlarınızı ve sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşırsanız kısa zaman zarfında size yardımcı olmaya çalışıyor olacağız.  14 temmuz 2017 cuma gününden itibaren satılan klimayı almayı düşünüyorsanız erkenden Türkiye'nin hemen her noktasında bulunan bim mağazasına uğramalısınız.

Evinize Uygun Klima Hangi Özelliklerine Göre Seçilir?

Yeni bir klima alırken tercihler ve seçenekler arasında boğulmadan yeni bir tercih yaparken hangi özellikleri ve fonksiyonları göz önünde bulunduracağız ?  Önem arzeden seçeneklerden birisi sizin klima için ayırdığınız bütçe oluşturuyor. Bütçenin ardından Soğutacak/ ısıtacak olduğunun odanın genişliği. Bulunduğunuz çoğrafi bölgedeki ortalama sıcaklık değerleri oluşturmaktadır.

Klimalarda kullanılan BTU değeri nedir?

Btu değeri klimanın saatte taşıdığı ısı hava miktarını ifade etmektedir. Btu değeri arttıkça alacağınız performans artacağı gibi aynı zamanda maliyette artıyor olacaktır. Küçü odalar için yüksek Btu değerlerinde klima alırsanız enerji israfına neden olacaksınız. Odanıza alacağınız klimanın btu değerini hesaplarken aşağıdaki yöndemi kullanabilirsiniz.

Soğutma ihtiyacı(Btu/h)= Bölge Katsayısı x Soğutulacak alan ( m2 olarak)

Bölgelerimizde kullanılan ortalama katsayı değerleri;

    Akdeniz :445
    Doğu Anadolu :308
    Ege :423
    Güney Doğu Anadolu :462
    İç Anadolu :346
    Karadeniz :385
    Marmara :395

Ülkemizde ortalama 20 metrekare olan yalıtım yapılmış bir odayı ısıtmak ve soğutmak için ideal olan 9000 btu yeterlidir. Ancak klima satıcılar genellikle 12000 btu özelliklerinde klima önermektedirler. Biraz yüksek enerji tüketirsiniz ancak daha performanslı bir yaşam alanı imkanına sahip olursunuz.

/ 05-07-2017
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :