Telefonu masanın üstünde bıraktığımızda tuş kilidi kapalıyken gelen mesajların bir bölümü görülebiliyor. İşte bu noktada kilit ekranında görünen mesajın içeriğini gizleme tamamen nasıl yapılır? Kilit ekranında mesajları gizleyebileceğiniz gibi bildirimleri tamamen kapatarak telefon yanınızda olmadığında mesajlarınızdan kimsenin haberi olmasın.

Telefonunuz için herhangi bir ayar değişikliği yapmadıysanız size gelen kısa mesaj, whatsapp mesajları kimden geldiği ve mesajın içeriğinin bir bölümü okunabiliyor. Telefonu sürekli herkesin görebileceği yerde bırakanlar yanında taşımayanlar için büyük bir sorun oluşturuyor. Bu durumdan kurtulmak için telefonunuzda ufak ayar deişiklikleri yaparak bildirimleri ve kilit ekranında çıkan mesajları tamamen gizleyebileceksiniz.

Kilit ekranında mesajları gizlemek android versiyonlarına göre değişiklik gösterse de temel olarak banzer yollardan diğer versiyonlarda yapabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmeniz için android 5 ve üstü bir işletim sistemi kullanıyor olmalısınız.

Kilit Ekranında Mesaj İçeriğini Gizleme

Android 6 işletim sistemine sahip telefonlarda mesaj içeriğini gizlemek için Ayarlar / Kilit Ekranı ve Güvenlik / Kilit ekranındaki içerik bölümünde içeriği gizle seçeneğini seçerek mesaj içeriklerini kapatabilirsiniz.

Android 6 Mesaj İçeriği Gizleme

Telefonda mesaj bildirimleri gizleme

Android 7 Mesaj gizleme

Android 7 versiyonunda ise şu şekilde yapabilirsiniz arkadaşlar.

kilit-ekraninda-bildirimleri-kapatma

Yukarıdaki yöntemi Lg gibi bazı telefon modelleri desteklemediği durumlarda kapatma işlemini direk whatsapp uygulaması üzerinden yapabilirsiniz.

whatsapp bildirimleri kapatma

İphone Telefonlarda Mesaj İçeriği Gizleme

İphone telefonlarda whatsapp gibi uygulamalardan gelen mesajları kimse okumaasın istiyorsanız. Bu işlemi whatsapp üzerinden yapmanız gerekiyor. Whatsapp giriş yapın. Ayarlar bölümünden bildirim ayarlamalarını kapatmanız gerekiyor.  Ayarlar kısmında Açılır pencere yok seçeneğini aktif ederek kilit ekranında mesajların görünmesini engelleyebilirsiniz.

Evet arkadaşlar konuyla ilgili yapamadığınız sorunlar varsa aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

/ 01-08-2017
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :