İnstagram canlı yayın sırasında arkadaşlarda yayına aşına bilecek. Daha önceden uygulanan telekonferans sistemi artık video konferans şeklinde yapılmaya başlanacak. İnstagram çok kullanılan hikayeler özelliğinin ardından canlı yayınlardada iyileştirmelere gidiyor.

Canlı yayınlarda arkadaş eklendiğinde ekran ikiye bölünecek ve iki ayrı görüntü yayınlanacak. İnstagramda canlı yayın yaparken konuk ekleme için sağ alt köşede bulunan "Ekle" butonuna tıkladıktan sonra yayına eklemek istediğiniz kişiyi yayına ekleyerek konferansa başlanabilecek.

İnstagram canlı yayın konferansı için şimdilik yalnızca bir arkadaş eklenebiliyor. Önümüzdeki güncellemelerde jişilerin artırılıp artırılmayacağı bilinmiyor. Zaten çok fazla kişi olduğunda ses ve konuşma karmaşası olacağından çokta gerekli değil.

Testler Başladı Kısa zaman sonra aktif edilecek

İnstagram çoklu canlı yayın uygulamasını test grubuyla birlikte test etmeye başladı. Yapısal ve teknik düzenlemeler yapıldıktan sonra büyük ihtimalle bir sonraki güncelleme ile aktif olacaktır. Normal kullanıcılar için tam olarakne zaman aktif olacağı ifade edilmesede önümüzdeki aylarda gelmesi bekleniyor.

instagram canlı yayına kişi ekleme

Canlı yayına kişi ekleme özelliği henüz aktif olmadığı için net birşey söyleyemiyoruz. Yayında iki kişi arasında ses karmaşası olur mu? Konuşma önceliği ve microfon denetimi hangi kullanıcıda olacak bunu aktif olduğunda göreceğiz. İnstagram canlı yayın uygulamasını sıklıkla kullananların merakla beklediği bir özellik olacak.

/ 10-08-2017
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :