Whatsapp uygulaması ile arkadaşlarımıza bulunduğumuz yeri konum olarak nasıl atarız. Bir arkadaşımıza yada yanımıza gelmek isteyen birisine nerede olduğumuzu nasıl göndeririz. Artık Whatsapp uygulaması aracılığı ile direk konum göndererek olduğunuz yeri belirtebilirsiniz.

Birilerine adres sorma yanlış çıkmaz sokaklarar girme devri artık bitti. Gitmek istediğiniz yeri haritalarda işaretleyerek ister yürüyerek, isterseniz arabayla elinizle koymuş gibi bulabilirsiniz. Hatta bulmak istediğiniz sokağı resimlerle inceleyerek yanında yakınında neler olduğuna bakabilirsiniz.

Birisi evimize gelmek istiyor yada iş yerimize gelmek istiyor ancak sağa dön, sola dön diye tarif etmek yerine Whatsapp  konum atarak bulunduğunuz yere kolayca ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Whatsapp konum atma daha önceden biraz karmaşık işlem gerektiriyordu ancak son güncelleme ile telefonunuza bir kaç dokunula konum gönderebilirsiniz.

Whatsapp Konum Nasıl Gönderilir?

Konum gönderebilmeniz için telefonunuzda ve karşı tarafın telefonunda Whatsapp uygulamasının yüklü ve internete bağlı olması gerekiyor. Bu noktadan sonra Whatsapp programını açın konum göndermek istediğiniz arkadaşınızı tıklayarak sohbet ekranını açın.

Android telefonlarda sağüst kısımda yer alan ataç işaretine, iphone ios telefonlarda ekranın alt kısmında + ( artı ) işaretine tıklayın ;

whatsapp konum atma

Resimde gördüğünüz gibi üst kısımda yer alan "Ataç" işaretini tıkladığımızda belge, kamera, galer, ve konum gönderebileceğiniz sayfa açılıyor. Buradan konum göndermeyi seçelim ve açılan ekranda bulunduğumuz konum çıkacak.

whatsapp konum atma

Resimde gördüğünüz gibi şu anki konumu gönder yazısını tıkladığımızda göndermek istediğimiz kişiye kolay bir şekilde bulunduğumuz yerin koordinatlarını vermiş olacağız.

Whatsapp programında konum gönderme hakkında hala sorularınız varsa aşağıdaki yorum bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz. Sorularınıza kısa süre zarfında yanıt vermeye çalışacağız.

/

Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Whatsapp Konum Atmak - Whatsapptan Konum Nasıl Gönderilir? Yorumları

5,0 5 Toplam : 0 Yorum
Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :