Samsung'un yeni android amiral gemişi galaxy s8 ve s8 plus modellerinin tanımı yapıldı. Yeni modelde gelen en büyük özelliklerden birisi Bixby sesli yönetim asistanı  oldu. Yeni gelen uygulama ile artık akıllı telefonunuzu araba kullanırken veya elinizle iş yaparken rahatlıkla kullanabileceksiniz. Ancak haberimize sevinmeyin bixby s8 öncesi modellerde şimdilik desteklenmiyor. Bu özelliğe sahip olabilmeniz için 5 bin tlyi gözden çıkartıyor olmanız gerekiyor.

Daha önce Apple Siriyi geliştiren ekibi satın alarak kendi bünyesine katan samsung çok ciddi çalışmalar yapmış olacakki bixby sesli asistanı kullanıma sundurlar. Bixby'in özelliklei yalnızca sesli yönlendirmelerle bitmiyor.  Cihazın işlevlerine erişim ve görevler konusunda diğer rakipleri Siri, cortana gibi asistanlardan çok daha fazlasını kullanıcılarına sunuyor. Bixby şimdilik belirli dilleri destekliyor olarak çıkarken önümüzdeki günlerde bir çok dile entegre olması bekleniyor.

Samsung galaxy s8 ve plus modelinde bixby düğmesine basıldığında yada bixby dediğinizde devreye girecek olan akıllı asistan ile konuşarak veya yazarak iletişim kurarak talep ettiğiniz işlevin başlamasını veya almak istediğiniz bilginin görüntülenmesini sağlayacak. Hello bixby özelliği sayesinde hava durumu, alarm ve hatırlatmalar gibi sürekli güncellenen içerikleri bir yerde toplayarak daha hızlı ulaşmanızı sağlayacak.

Bixby Vision olarak adlandırılan görüntülü arama özelliği ile çevrenizdeki nesnelerin görüntülerini tarayarak etrafınızdakilerin yerlerini öğrenebileceksiniz. Bu özellik sayesinde görüntülerde tespit edilan yazıları metine çevirme işlemini bile yapabilecek.  Ayrıca oluşturmuş olduğunuz hatırlatmalar bixby ile uyumlu bir şekilde çalışarak size ayarlamış olduğunuz hatırlatmaların yeri ve zamanı hakkında detaylı bilgiler sunacak.

Samsung Bixby Türkçe Kullanılıyor mu?

21 nisanda satışa sunulacak olan samsung galaxy s8 modeli ile karşımıza çıkan bixby dijital asistan uygulamasında Türkçe desteği olup olmadığı hakkında bir açıklama yapılmadı.  Türkçe dil desteği yoksa bile ilerleyen zamanlarda yapılacak güncellemelerle mutlaka Türkçe kullanılabilen diller arasına eklenecektir.

Hangi telefonlar destekliyor ?

Samsung bixby sesli asistan yardımcısını şimdilik yalnızca samsung galaxy s8 ve s8 plus modellerinde kullanılabiliyor ve geriye dönük eski modelleri desteklemeyecek Ancak bundan sonra çıkacak modellerde bixby önemli bir sorun çıkmazsa kullanılmaya devam edilecektir. Daha önceki samsung modeline sahip kullanıcılar ne yazıkki yeni çıkan dijital sesli asistanı kullanamayacaklar. bixby apk dosyası çıksa bile uygulamalarla uyumlu çalışmayacağı için tam perfomans alamayabilirsiniz.

 

 

/ 30-03-2017
Bu yazıyı sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Yorumları

Puanınız :
Adınız :
Mail :
Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız :